X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Nędza wyziera z listów Charles'a Baudelaire'a"

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2015 15:46
- Zamieszczony w tomie wybór listów Baudelaire'a, to prezent dla polskich czytelników. Tego nie było we francuskim zbiorze jego dzieł - mówiła w Dwójce dr Joanna Żurowska.
Audio
  • Dr Joanna Żurowska o 4 tomie dzieł Baudelaire "Listy. Biedna Belgia. Teatr. Pisma. Tom 4". Rozmawia Ewa Stocka-Kalinowska (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Portret Charlesa Baudelairea autorstwa tienne Carjata
Portret Charlesa Baudelaire'a autorstwa Étienne CarjataFoto: Wikipedia/domena publiczna

Ukazał się właśnie 4 tom dzieł poety zawierający listy, materiały do pamfletu "Biedna Belgia" i zarys 4 utworów teatralnych. Członkini komitetu redakcyjnego tej publikacji dr Joanna Żurowska w audycji "Kwadrans bez muzyki" zwracała  uwagę na niezwykłość korespondencji Baudelaire'a. - Pisząc do matki nieustannie żebra o pieniądze. Prosi o środki na krawca, a nawet na świece i opał. Żyje w nędzy, ale wie, że jest genialny - podkreślała.

Tę pewność siebie widać w słynnym pamflecie na Belgię, w którym Baudelair pastwi się nad mieszkańcami tego kraju. Czym Belgowie podpadli poecie?

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Prowadzi: Ewa Stocka-Kalinowska

Goście: dr Joanna Żurowska

Data emisji: 8.07.2015

Godzina emisji: 15.00

bch/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

100 lat "Alkoholi" Apollinaire’a

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2013 07:20
- W tym tomie jest piętnaście lat życia, piętnaście lat poezji - mówiła dr Joanna Żurowska w Dwójce. Rozmawiałyśmy o francuskich wierszach, które raz na zawsze odmieniły poezję europejską.
rozwiń zwiń