X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Strażniczka pamięci o Sadzie Yakko

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 16:08
O słynnej gejszy i tancerce opowiadała w audycji Hana Umeda, pół-Japonka, pół-Polka, która próbuje przywrócić na polskie sceny klasyczny taniec japoński.
Audio
  • Sada Yakko - pierwsza propagatorka japońskiego teatru na Zachodzie i pierwsza zawodowa aktorka nowoczesnej Japonii (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
Hana Umeda
Hana UmedaFoto: Karolina Gorzelańczyk

Będąc bezpośrednią uczennicą głowy szkoły Hanasaki-ryu, mistrzyni tańca jiutamai, Hanasaki Tokijyo, Hana Umeda stara się przekazać tajniki japońskiego tańca swoim polskim uczennicom.

13 lutego odbyło się premierowe przedstawienie przygotowne przez Umedę, a kontekstem tego spektaklu było przypomnienie postaci Sada Yakko (1871-1946) – gejszy i tancerki. Pierwszej propagatorki japońskiego teatru na Zachodzie i pierwszej zawodowej aktorki nowoczesnej Japonii. Spektakl powstał dzięki Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Młoda Polska".

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki

Przygotował: Krzysztof Renik

Gość: Hana Umeda

Data emisji: 18.02.2019

Godzina emisji: 15.00

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak