X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Krzysztof Renik

Polityka wschodnia Węgier. "Orban stawia na pragmatyzm"

- Viktor Orban bardzo silnie rozwija sieć konsulatów handlowych, przedsiębiorstw gospodarczych w innych krajach. Ewidentnie ten priorytet jest gospodarczy i pragmatyczny - mówił na antenie Jedynki Grzegorz Górny. Publicysta tygodnika "Sieci" opowiedział o stosunkach Węgier z krajami Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  Grzegorz Górny Krzysztof Renik papież Franciszek Łotwa Węgry Ukraina Unia Europejska Wielka Brytania Brexit Europa ŚWIAT Viktor Orban Rosja katolicyzm Kościół katolicki

"W dołach widziałem pozabijane kobiety, dzieci, starców"

- Kiedy osoby reprezentujące siły probanderowskie zadają mi pytanie dlczego ja bronię i wspieram Polaków, dlaczego mam takie właśnie poglady, to odpowiadam: "W tych dołach, gdzie przeprowadziłem ekshumacje, widziałem pozabijane kobiety, dzieci, starców". I sam pytam moich rozmówców: "UPA to bohaterowie?" - mówił na antenie radiowej Jednyki Oleksij Złatogorski, archeolog, uczestnik ekshumacji ofiar rzezi wołyńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzeź Wołyńska Ukraina NATO Krzysztof Renik wołyń 2018

Ekspert o polityce krajów BRICS w walce przeciwko wojnie handlowej

W Johannesburgu spotkali się przywódcy grupy BRICS: Brazylii, Rosji, Indii, Chin i RPA. Głównym tematem spotkania było zacieśnienie współpracy gospodarczej. O roli pięciu państw rozwijających się mówił w audycji "Świat w powiększeniu” w Polskim Radiu 24 dr Bruno Surdel z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Renik Chiny Rosja Brazylia RPA Indie Polskie Radio 24 Unia Europejska

"Świat w powiększeniu" o szykanach wobec dziennikarzy na Białorusi i w Birmie

Na wolność wyszła część dziennikarzy zatrzymanych w ramach tzw. sprawy BiełTA – poinformowały niezależne media na Białorusi. Komitet Śledczy wydał oświadczenie, w którym wyjaśnił, że podejrzanych zwolniono w związku z zakończeniem pilnych czynności śledczych. - Chodziło o skrócenie smyczy, na której funkcjonują niezależnie od rządu media – mówił w audycji "Świat w powiększeniu” w Polskim Radiu 24 Jarosław Guzy, ekspert ds. stosunków międzynarodowych. W audycji o sytuacji zatrzymanych dziennikarzy w Birmie opowiadał również Bartosz Kozakiewicz, koordynator projektów pomocowych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Birma Białoruś dziennikarze Krzysztof Renik