X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Róża różą jest

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2019 16:29
W audycji wybraliśmy się na spacer po Kolekcji Narodowej Odmian Uprawnych Róż w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie.
Audio
  • O Kolekcji Narodowej Odmian Uprawnych Róż w Ogrodzie Botanicznym Polskiej Akademii Nauk w Powsinie (Kwadrans bez muzyki/Dwójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/domena publiczna

Róża towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Początkowo jej owoce były pożywną przekąską, a z czasem kwiaty stały się jedną z najważniejszych roślin ozdobnych. Wzmianki o różach spotyka się w historii m.in. Persji i Babilonu, Egiptu, Chin oraz Grecji i Rzymu. Róże były kwiatami królewskimi, ale sadzono je także przy świątyniach i domach. Czerwiec to w naszym klimacie miesiąc dla róż najważniejszy – właśnie teraz możemy podziwiać ich urodę i zapach w największej różnorodności.

Kolekcja Narodowa Odmian Uprawnych Róż to największa kolekcja w kraju i licząca się na świecie, pod względem różnorodności odmian (jest ich tu ponad 1000) i gatunków. Róże przedstawiały nam w audycji: Marta Monder – kuratorka i twórczyni narodowej kolekcji, Izabela Myszka – adiunkt w katedrze sztuki krajobrazu SGGW oraz Monika Drąg - architektka krajobrazu z Ogrodów Zamku Królewskiego w Warszawie.

***

Tytuł audycji: Kwadrans bez muzyki 

Przygotowała: Aleksandra Łapkiewicz

Data emisji: 17.06.2019

Godzina emisji: 15.00

mko/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak