"Tragiczny romans". Piotr Fronczewski jako Sherlock Holmes

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 09:51
Dziwne rzeczy dzieją się w domu Pod Trzema Przyczółkami... Do właścicielki tej posiadłości w Harrow zgłasza się niespodziewanie pewien człowiek z propozycją kupna - cena najwyraźniej nie gra żadnej roli, w dodatku kupiec zainteresowany jest całym umeblowaniem i wyposażeniem.
Piotr Fronczewski. Tym razem jako Sherlock Holmes
Piotr Fronczewski. Tym razem jako Sherlock HolmesFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Tymczasem na Barker Street zjawia się Steve Dixie - znany łobuz - i radzi detektywowi, by ten trzymał się z dala od Harrow. Sprawa wydaje się interesująca, zważywszy na to, że Sherlock Holmes otrzymał właśnie telegram od pani Mabarley, właścicielki domu Pod Trzema Przyczółkami.

(wydawnictwo Mozaika)

"Zabójcze historie" - to cykl słuchowisk z Sherlockiem Holmsem w  roli głównej. Bohatera powieści  Artura Conan Doyla grywali w Teatrze Polskiego Radia wybitni aktorzy: Bronisław Pawlik, Jan Świderski, Mieczysław Pawlikowski, Henryk Borowski, Tadeusz Łomnicki i Piotr Fronczewski. W kolejne niedzielne wieczory przypominamy - w różnych interpretacjach - zawikłane zagadki kryminalne, które w asyście doktora Watsona, rozwiązuje niezastąpiony detektyw Sherlock Holmes.

Arthur Conan Doyle, "Tragiczny romans" - w przekładzie Jana Meysztowicza i adaptacji Roberta Długoborskiego

Reżyseria: Zofia Rakowiecka

Realizacja akustyczna: Andrzej Złomski

W roli głównej: Piotr Fronczewski. W pozostałych rolach: Jerzy Tkaczyk (Doktor Watson), Aleksandra Karzyńska (Mary Maberley), Lech Ordon (Inspektor), Renata Kossobudzka (Isadora Klein), Jadwiga Kuryluk (Susan), Jerzy Karaszkiewicz (Steve Dixi), Czesław Lasota (Lokaj)

7 września (niedziela), godz.22.30-23.05

mc