Piekło Timoru Wschodniego oczami polskiego chirurga

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 18:00
W "Dwukropku" porozmawiamy z Mateuszem Janiszewskim, autorem książki "Dom nad rzeką Loes" o Timorze Wschodnim.
Mateusz Janiszewski od roku 2004 roku miał okazję obserwować na własne oczy walkę o władzę na Timorze Wschodnim. Pracował tam jako chirurg - wolontariusz. Swoje doświadczenia zebrał w książce Dom nad rzeką Loes.
Mateusz Janiszewski od roku 2004 roku miał okazję obserwować na własne oczy walkę o władzę na Timorze Wschodnim. Pracował tam jako chirurg - wolontariusz. Swoje doświadczenia zebrał w książce "Dom nad rzeką Loes”. Foto: Wikipedia/Colin Trainor.C.C. 3.0

Mateusz Janiszewski za ten reportaż został tegorocznym laureatem Nagrody im. Beaty Pawlak.
Nasz gość urodził się w 1975 roku w Łodzi. Studiował medycynę, filozofię i matematykę. Pracuje jako chirurg, ale jest też płetwonurkiem, maratończykiem, żeglarzem, który przepłynął Atlantyk i wyprawiał się za koło podbiegunowe, a teraz przygotowuje wyprawę jachtem na Antarktydę. Od lat publikował książki pod pseudonimami, a pod własnym nazwiskiem tłumaczył - m.in. Williama Burrougsha. Efektem jego pobytu na położonym między Indonezją a Australią Timorze Wschodnim stała się książka "Dom nad rzeką Loes". Jej fragmenty przeczyta Adam Bauman.
***
Na audycję "Dwukropek" zapraszamy w czwartek (11.12), w godzinach 18.00-19.00. Program poprowadzi Andrzej Franaszek.

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Timor Wschodni - jeszcze jedno piekło na ziemi

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 16:57
- Nie rozumiem przemocy na taką skalę. Na Timorze zginął co piąty mieszkaniec - o doświadczeniach zebranych na wyspie i opisanych w książce "Dom nad rzeką Loes" opowiadał w Dwójce Mateusz Janiszewski.
rozwiń zwiń