X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Piekło Timoru Wschodniego oczami polskiego chirurga

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2014 18:00
W "Dwukropku" porozmawiamy z Mateuszem Janiszewskim, autorem książki "Dom nad rzeką Loes" o Timorze Wschodnim.
Mateusz Janiszewski od roku 2004 roku miał okazję obserwować na własne oczy walkę o władzę na Timorze Wschodnim. Pracował tam jako chirurg - wolontariusz. Swoje doświadczenia zebrał w książce Dom nad rzeką Loes.
Mateusz Janiszewski od roku 2004 roku miał okazję obserwować na własne oczy walkę o władzę na Timorze Wschodnim. Pracował tam jako chirurg - wolontariusz. Swoje doświadczenia zebrał w książce "Dom nad rzeką Loes”. Foto: Wikipedia/Colin Trainor.C.C. 3.0

Mateusz Janiszewski za ten reportaż został tegorocznym laureatem Nagrody im. Beaty Pawlak.
Nasz gość urodził się w 1975 roku w Łodzi. Studiował medycynę, filozofię i matematykę. Pracuje jako chirurg, ale jest też płetwonurkiem, maratończykiem, żeglarzem, który przepłynął Atlantyk i wyprawiał się za koło podbiegunowe, a teraz przygotowuje wyprawę jachtem na Antarktydę. Od lat publikował książki pod pseudonimami, a pod własnym nazwiskiem tłumaczył - m.in. Williama Burrougsha. Efektem jego pobytu na położonym między Indonezją a Australią Timorze Wschodnim stała się książka "Dom nad rzeką Loes". Jej fragmenty przeczyta Adam Bauman.
***
Na audycję "Dwukropek" zapraszamy w czwartek (11.12), w godzinach 18.00-19.00. Program poprowadzi Andrzej Franaszek.

bch/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Timor Wschodni - jeszcze jedno piekło na ziemi

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2014 16:57
- Nie rozumiem przemocy na taką skalę. Na Timorze zginął co piąty mieszkaniec - o doświadczeniach zebranych na wyspie i opisanych w książce "Dom nad rzeką Loes" opowiadał w Dwójce Mateusz Janiszewski.
rozwiń zwiń