Reportaż z Melchiorem: "O obrazach i innych takich"

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2016 11:32
Zapraszamy do wysłuchania - wyróżnionego tegorocznym Srebrnym Melchiorem - reportażu Aleksandry Łapkiewicz-Kalinowskiej.
Wystawa Jerzy Stajuda Nieznane rysunki, znane obrazy, Galeria Kordegarda, Warszawa 2003 r.
Wystawa "Jerzy Stajuda Nieznane rysunki, znane obrazy", Galeria Kordegarda, Warszawa 2003 r. Foto: PAP/Andrzej Rybczyński

mid-16b15311.jpg
Melchiory 2016. Nagroda dla dziennikarki radiowej Dwójki!

Audycja poświęcona jest ostatniej dekadzie życia wybitnego artysty Jerzego Stajudy.

Stajuda - malarz, akwarelista, ale także publicysta, był postacią niezwykle ważną dla warszawskiego środowiska kultury. Jego mieszkanie przy Wiejskiej w latach 80. pełniło rolę salonu artystycznego.

24 lata po śmierci artysty autorka reportażu zastanawia się, na czym polegała niezwykła siła jego oddziaływania i czy poprzez materialne świadectwa można zbliżyć się do tej postaci. O Jerzym Stajudzie opowiadają: Aleksandra Semenowicz – jego partnerka życiowa, przyjaciele – artysta Grzegorz Kowalski i krytyk literacki Tadeusz Nyczek oraz uczeń – artysta Paweł Althamer.

***

Na audycję z cyklu "Spotkania po zmroku" - w środę (16.11) w godz. 21.30-22.00 - zaprasza Aleksandra Łapkiewicz-Kalinowska


Zobacz więcej na temat: Jerzy Stajuda reportaż

Czytaj także

Melchiory 2016. Nagroda dla dziennikarki radiowej Dwójki!

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2016 20:20
Wśród laureatów prestiżowego konkursu w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego znalazła się Aleksandra Łapkiewicz-Kalinowska. Dziennikarka Dwójki została nagrodzona Srebrnym Melchiorem w kategorii Premiera Roku za reportaż "O obrazach i innych takich".
rozwiń zwiń