Mądrość i dowcip. Wspominamy prof. Vetulaniego

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2017 10:00
- Miał specyficzne poczucie humoru. Był złośliwy, ale zawsze w dowcipny sposób. To był żart oparty na skojarzeniach, z którego potem wszyscy się śmiali – powiedział aktor Tadeusz Kwinta, wspominając zmarłego 6 kwietnia br. neurobiologa i współtwórcę "Piwnicy pod Baranami".
Audio
  • Wspomnienie o prof. Jerzym Vetulanim (Spotkanie po zmroku/Dwójka)
Prof. Jerzy Vetulani na XI Kongresie Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego w Bydgoszczy, 2013 r.
Prof. Jerzy Vetulani na XI Kongresie Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego w Bydgoszczy, 2013 r. Foto: PAP/Tytus Żmijewski

wiedza nauka książka studia FREE 1200_660.jpgProf. Jerzy Vetulani o swoim życiu i drodze zawodowej

- Jurek bardzo łatwo nawiązywał kontakt z ludźmi. Miał przy tym potrzebę brylowania wśród innych, która znalazła ujście, gdy został konferansjerem rewii piosenek w "Piwnicy pod Baranami". Jego występy cieszyły się ogromnym powodzeniem. Mógł przy tym pozwolić sobie na więcej niż zwykły konferansjer: nawet gdy zaczepiał widzów i był przy tym uszczypliwy, to każdy śmiał się jego złośliwości. Jurkowi się wszystko wybaczało – dodał.

W nagraniu audycji wysłuchamy również opowieści o tym, jak charyzma i niespożyta energia prof. Vetulaniego przejawiała się w jego życiu rodzinnym i zawodowym.

***

Tytuł audycji: Spotkania po zmroku

Prowadzi: Dawid Dziedziczak

Goście: Franciszek Vetulani (wnuk prof. Jerzego Vetulaniego), prof. Ryszard Przewłocki (Instytut Farmakologii PAN), prof. Elżbieta Pyza (Instytut Zoologii UJ, współorganizatorka "Tygodnia Mózgu") oraz Tadeusz Kwinta (aktor)

Data emisji: 9.05.2017

Godzina emisji: 21.30

mz/jp


Czytaj także

Wspomnienia prof. Jerzego Vetulaniego

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2017 12:00
Znany krakowski neurobiolog zmarł w wieku 81 lat. W związku z tą smutną okolicznością przypominamy opowieści prof. Vetulaniego, których słuchaliśmy w Dwójkowym cyklu "Zapiski ze współczesności.
rozwiń zwiń