X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Duszny kraj". Kompendium twórczości Boba Dylana

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 09:00
W tym tygodniu w audycji rozmawiamy o długooczekiwanej książce, będącej pierwszą obszerną prezentacją piosenek i wierszy Boba Dylana w języku polskim.
Bob Dylan
Bob DylanFoto: Wikimedia Commons/Alberto Cabello z Vitoria Gasteiz/CC BY 2.0,

Wyborem i przekładem zajął się Filip Łobodziński, który opowie, jak te teksty czasem dezamerykanizował, przyswajał, a także po co w ogóle tlumaczyć angielskie piosenki. 

***

Na "Sztukę przekładu" od poniedziałku do piątku (20-24.02) w godz. 23.00-23.05 zaprasza Katarzyna Hagmajer-Kwiatek.

mz/mc

Komentarze1
aby dodać komentarz
Rokis2017-02-22 19:55 Zgłoś
Przykro mi , ale uważam że Bob Dylan i całe to zmanipulowane pokolenie nazywane '68' czy "Woodstock" wniosło do kultury swiatowej wyłącznie beznadziejną pop tandetę, grafomaństwo , pseudointelektualizm i myzyczną prostytucje. Bob Dylan nigdy nie był ciekawym poetą i dobrym myzykiem. Był amerykańską tandetą przebraną w szatki rebelii bo takie były nastroje i oczekiwania. Był kolejną żydowską koniukturalną fabryką pieniędzy . sprzedającą kit.