Świetliki. Ćwierć wieku poezji na scenie

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2017 14:00
W audycji będziemy zadawać pytania związane z założonym przez Marcina Świetlickiego zespołu, który zagrał pierwszy koncert w październiku 1992 roku.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Ververidis Vasilis/shutterstock.com

Grupę założyli: poeta Marcin Świetlicki oraz muzycy: Marek Piotrowicz, Grzegorz Dyduch, Tomazsz Radziszewski.

W książce "Nieprzysiadalność" Marcin Świetlicki wspomina:  "Mam takie okresy, kiedy jestem w rozpaczy. Nie biorę wtedy żadnych prochów, tylko rzucam się w jakieś przedsięwzięcia. Leczę się z kryzysow psychicznych i  dołków pracą. Tak było z muzyką. Wyniosłem się z domu i założyłem zespół. Chciałem sobie udowodnić, że nie jestem nikim. Właściwie od tego momentu, kiedy miałem trzydzieści jeden lat zacząłem żyć naprawdę". Od tego czasu "Świetliki" dały wiele koncertów, zespół wydał też kilka płyt, m.in. "Ogród koncentracyjny",  "Perły przed wieprze", "Złe misie", "Sromota". W audycji posłuchamy opowieści Marcina Świetlickeigo i Rafała Książka - krytyka muzycznego. Usłyszymy także oczywiście piosenki "Świetlików".  A jedną z nagród będzie wspomniana książka "Nieprzydsiadalność", która na rynku ukaze się 25 października. 

***

Na audycję "Zagadkowy kwadrans" w niedzielę (22.10) w godz. 11.45-12.00 zaprasza Dorota Gacek.

mz

Zobacz więcej na temat: Marcin Świetlicki
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świetlicki: mam pierwotną metodę na wiersze

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 18:00
- Najpierw powstają w głowie, najczęściej podczas chodzenia lub jazdy pociągiem - zdradzał Marcin Świetlicki swój sposób na tworzenie. Właśnie ukazał się najnowszy tomik krakowskiego poety: "Drobna zmiana".
rozwiń zwiń