REKLAMA

Trwa 50. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdrój

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2016 15:28
W "Poranku Dwójki" mówiliśmy m.in. o tegorocznej odsłonie krynickiego festiwalu, który należy do najstarszych tego typu imprez w Polsce.
Audio
  • Trwa 50. Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdrój (Poranek Dwójki)
  • O tradycjach związanych ze świętem Matki Boskiej Zielnej mówią: Katarzyna Halina Werenczuk oraz Anna Andruszkiewicz (Poranek Dwójki)
  • Jan Bajtlik poleca akcję edukacyjną na warszawskiej Pradze "Strażnik podwórka" (Poranek Dwójki)
Jan Kiepura, 1933 r
Jan Kiepura, 1933 r Foto: Wanda von Debschitz-Kunowski/Wikimedia Commons

Od 13 sierpnia przez kolejne 8 festiwalowych dni odbywa się w sumie ponad 30 imprez, w tym: koncerty, spektakle, spotkania a także warsztaty wokalne dla młodych śpiewaków. Na festiwalowych estradach wystąpi blisko 400 artystów z Polski i zagranicy, w tym kilkudziesięciu śpiewaków oraz osiem orkiestr: Krynicka Orkiestra Zdrojowa, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus, Orkiestra Filharmonii Zabrzańskiej, Krakowska Orkiestra Symfoniczna, Orkiestra Opery Śląskiej, Krakowska Orkiestra Kameralna, Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective oraz Salonowa Orkiestra Camerata.

Niekwestionowaną gwiazdą tegorocznego festiwalu w Krynicy jest Artur Ruciński, wspaniały polski baryton, który w tej chwili należy do najbardziej rozchwytywanych polskich śpiewaków. 

W "Poranku Dwójki" przyjrzeliśmy się również tradycjom związanym ze świętem Matki Boskiej Zielnej oraz spotkaliśmy się z grafikiem i ilustratorem Janem Bajtlikiem, który zdradził nam swoje fascynacje kulturalne.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Data emisji: 15.08.2016

Godzina emisji: 6.00-9.00 

jp


Zobacz więcej na temat: Jan Kiepura Paweł Siwek