Jazz Jamboree. Święto jazzu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2016 11:30
W audycji porozmawiamy o festiwalu, który rozpocznie się 3 października w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Designatic/Pixabay/Domena publiczna

Podczas inauguracyjnego koncertu wystąpi trio PSM: Łukasz Poprawski, Jan Smoczyński, Michał Miśkiewicz, a w drugiej części - w ramach cyklu Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia - zagra Warsaw Academic Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy. Naszymi gośćmi po 8.10 będą Jan Smoczyński, Łukasz Poprawski i prezes PSJ Piotr Rodowicz. 

Ponadto w audycji posłuchamy relacji z wręczenia nagród: Koryfeusza Muzyki Polskiej i Nagrody Literackiej Nike, a tuż przed 9.00 swoimi rekomendacjami kulturalnymi podzieli się malarz Sławomir Marzec.

W "Poranku" znajdziemy również tradycyjnie: "Słowo na dzień", "Melodie z górnej półki", "Wiadomości kulturalne", przegląd prasy, "Archiwalnię" i "Płytę tygodnia".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w poniedziałek (3.10) w godz. 6.00-9.00 zaprasza Piotr Kędziorek.

mz/mg

Czytaj także

Projekt LAM. Jazzmani-minimaliści

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2016 10:00
- Nie lubię generować hałasu tylko dlatego, że mi się wygodnie gra. To powód, dla którego trochę odszedłem od jazzu klasycznego – powiedział w Dwójce perkusista Hubert Zemler.
rozwiń zwiń