X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" dla Anne-Sophie Mutter

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2018 09:00
Niemiecka skrzypaczka Anne-Sophie Mutter otrzymała w niedzielę z rąk ministra kultury prof. Piotra Glińskiego Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". - Moje życie jest bogate w polską muzykę - podkreślała artystka, odbierając wyróżnienie.
Audio
  • Relacja z wręczenia Anne-Sophie Mutter Złotego Medalu "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" (Poranek Dwójki)
prof. Anne-Sophie Mutter i  min. Piotr Gliński
prof. Anne-Sophie Mutter i min. Piotr GlińskiFoto: PAP/Jacek Turczyk

Festiwal Beethovenowski 1200.jpg
22. Wielkanocny Festiwal Beethovenowski na antenie Dwójki

W uroczystości oprócz artystki uczestniczyli też m.in. ambasador Niemiec w Polsce Rolf Nikel z małżonką oraz Elżbieta i Krzysztof Pendereccy.

- Melomani znają Anne-Sophie Mutter od jej młodzieńczych lat, bo tutaj w zasadzie rozpoczynała swoją karierę - przypominał minister Piotr Gliński. - Myślę, że artystka doskonale rozumie polsko-niemieckie relacje, doskonale zna polską historię - podkreślał wicepremier.

Skrzypaczka ze wzruszeniem mówiła, że "czuje się ogromnie zaszczycona wyróżnieniem". - Polska była niemal od zawsze częścią mojego życia. Przynajmniej odkąd poznałam Witolda Lutosławskiego i jego muzykę, szczególnie kompozycję "Łańcuch II" z 1986, która otworzyła nowy rozdział w moim życiu – wspominała.

W poniedziałkowym "Wybieram Dwójkę' (od 16.00) nadamy specjalny wywiad dla Programu 2 PR z Anne-Sophie Mutter>>>

Medale "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" nadawane są od 2005 r. osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego. Wyróżnienie to honoruje wybitne zasługi na polu kultury i ma trzy stopnie: medal złoty, srebrny i brązowy.

jp/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak