"1984". Powieść Orwella w drodze na teatralną scenę

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 19:45
Gościem "Poranka Dwójki" będzie Arkadiusz Brykalski, który wystąpi w reżyserowanym przez Barbarę Wysocką spektaklu na podstawie powieści George'a Orwella.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: mat. promocyjne

Premierę inscenizacji powieści "Rok 1984" na deskach warszawskiego Teatru Powszechnego zaplanowano na sobotę 16 czerwca. O jej kulisach porozmawiamy z naszym gościem o 8.10 (transmisja wideo).

Ponadto w audycji:

  • o 7.50 - rozmowa z kontrabasistą Franciszkiem Pospieszalskim o jego debiutanckiej płycie "1st Level" i zbliżającej się trasie koncertowej.
  • o 8.50 - różne techniki, style i formy teatru pantomimy, artyści pochodzący z różnych miejsc na świecie - to wszystko w ramach XVII 18. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu, który do niedzieli trwa w Warszawie.
  • po 9.30 porozmawiamy o 12. Nocy Teatrów i pierwszej w historii krakowskiej Nocy Tańca, w programie której znalazły się pokazy spektakli tanecznych, prezentacje autorskich projektów oraz warsztaty i eksperymenty taneczne. Przyjrzymy się także aplikacji mobilnej na telefon, która ma przybliżać najcenniejsze kapliczki i krzyże  przydrożne w południowej Małopolsce, a w cyklu pop-rekomendacje porozmawiamy o dwóch filmach: "Sweet Country" i "Jurassic World".

Naszą "Płytą Tygodnia" jest najnowszy album podwójny album firmy Sony Classical, z czterema symfoniami Muzia Clementiego, kompozytora nawiązującego bezpośrednio do dorobku klasyków wiedeńskich.

Zachęcamy także Państwa do udziału w konkursie "Dwójka na piątkę". Wystarczy słuchać Dwójki o 8.30 i odpowiedzieć na dźwiękową zagadkę - najciekawsze propozycje zakwalifikujemy do finału, który rozegra się na naszej antenie o 9.15! Do wygrania książki Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

***

Na "Poranek Dwójki" w piątek (15.06) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Tomasz Obertyn.

mko

Zobacz więcej na temat: George Orwell
Czytaj także

George Orwell - antykomunistyczny socjalista

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 06:44
Najbardziej fascynujące, przewijające się we wszystkich jego biografiach, jest pytanie o książkę "Rok 1984". Skąd on to wszystko wiedział? Jak to przewidział?
rozwiń zwiń