X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Redagowanie książek. Zanikające rzemiosło artystyczne

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2018 12:53
- Dziś książki wydaje się bardzo często dla pieniędzy i stawia się cały nacisk na to, by ukazywały się szybko. Redaktorzy mają coraz mniejszy wpływ na ich kształt i kontrolę nad tym, co się ukazuje – mówiła w Dwójce Marianna Sokołowska.
Audio
  • Rozmowa z Marianną Sokołowską, laureatką Nagrody Wielkiego Redaktora (Poranek Dwójki)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Chinnapong/shutterstock.com

ksiązki biblioteka czytanie 1200.jpg
Książki na miarę. Co kryją polskie księgozbiory?

O zawodzie redaktora rozmawialiśmy w "Poranku Dwójki" z laureatką Nagrody Wielkiego Redaktora na Festiwalu Stolica Języka Polskiego w Szczebrzeszynie. - Redagowanie książek to rzemiosło artystyczne, w którym trzeba mieć trochę umiejętności i trochę wyczucia. Redaktor nie może zaspokajać własnych ambicji. Musi być w cieniu i tylko podążać za autorem książki - powiedziała nam Marianna Sokołowska.

Przez 35 lat pracowała w Państwowym Instytucie Wydawniczym, gdzie zajmowała poezją, prozą i eseistyką. Redagowała wszystkie książki Mirona Białoszewskiego wydane w PIW-ie po 1975 roku. W wydawnictwie W.A.B. opiekowała się książkami między innymi Olgi Tokarczuk, Magdaleny Tulli, czy Michała Witkowskiego. Była również redaktorką książek eseistycznych Marii Janion. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy z laureatką nagrody festiwalu w Szczebrzeszynie.

***

Rozmawiała: Aldona Łaniewska-Wołłk

Gość: Marianna Sokołowska (redaktorka książek, laureatka Nagrody Wielkiego Redaktora na Festiwalu Stolica Języka Polskiego)

Data emisji: 7.08.2018

Godzina emisji: 9.20

Rozmowa została wyemitowana w audycji Poranek Dwojki.

mko/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak