Nawiązanie do odwiecznych prawd na festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 13:08
- Główna myśl festiwalu to reinterpretacja takiego odwiecznego komunikatu, jaki ludzkość niezależnie od wiary, wyznania, obrzędu wysyła w kierunku Istoty Najwyższej - mówił w Dwójce Miron Zajfert, dyrektor festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju.
Audio
  • Miron Zajfert i Tomasz Pokrzywiński o II Festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju (Poranek Dwójki)

Druga odsłona wydarzenia rozpocznie się w niedzielę (21.10) koncertem w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie. - Będą to wariacje czy też powidoki. Inspirowaliśmy się Johnem Dowlandem i jego utworem "Lachrimae", który już za jego czasów stał się utworem bardzo popularnym i sam kompozytor stworzył kilka jego wersji. Sięgnęliśmy również do wydanego przez Dowlanda cyklu "7 tears" będącego cyklem wariacji na temat "Lachrimae". To stąd zaczęrpneliśmy tytuł naszego koncertu  - "7 łez". Natomiast my nie odegramy wszystkich siedmiu wariacji w wersji Dowlanda, tylko inspirując się tym tematem stworzymy własne siedem opowieści - tłumaczył Tomasz Pokrzywiński z zespołu Arte dei Suonatori.

Obok tej barokowej grupy w koncercie inauguracyjnym wystąpią także Agata Zubel, Adam Bałdych i Cezary Duchnowski. Co jeszcze wydarzy się w ciągu siedmiu dni II Festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju? O tym w nagraniu audycji.

Wydarzeniu patronuje radiowa Dwójka.

***

Prowadził: Tomasz Obertyn

Goście: Miron Zajfert (dyrektor festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju), Tomasz Pokrzywiński (Arte dei Suonatori)

Data emisji: 19.10.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Czytaj także

Muzyczne kolizje. Przygody Agaty Zubel w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 10:50
Śpiewaczka i kompozytorka opowiadała w "Poranku Dwójki" o swoim koncercie na Festiwalu 3x3 w Teatrze Studio w Warszawie. 25 listopada wystąpi tam z zespołem Arte Dei Suonatori.
rozwiń zwiń