X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nawiązanie do odwiecznych prawd na festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 13:08
- Główna myśl festiwalu to reinterpretacja takiego odwiecznego komunikatu, jaki ludzkość niezależnie od wiary, wyznania, obrzędu wysyła w kierunku Istoty Najwyższej - mówił w Dwójce Miron Zajfert, dyrektor festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju.
Audio
  • Miron Zajfert i Tomasz Pokrzywiński o II Festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju (Poranek Dwójki)

Druga odsłona wydarzenia rozpocznie się w niedzielę (21.10) koncertem w kościele ewangelicko-reformowanym w Warszawie. - Będą to wariacje czy też powidoki. Inspirowaliśmy się Johnem Dowlandem i jego utworem "Lachrimae", który już za jego czasów stał się utworem bardzo popularnym i sam kompozytor stworzył kilka jego wersji. Sięgnęliśmy również do wydanego przez Dowlanda cyklu "7 tears" będącego cyklem wariacji na temat "Lachrimae". To stąd zaczęrpneliśmy tytuł naszego koncertu  - "7 łez". Natomiast my nie odegramy wszystkich siedmiu wariacji w wersji Dowlanda, tylko inspirując się tym tematem stworzymy własne siedem opowieści - tłumaczył Tomasz Pokrzywiński z zespołu Arte dei Suonatori.

Obok tej barokowej grupy w koncercie inauguracyjnym wystąpią także Agata Zubel, Adam Bałdych i Cezary Duchnowski. Co jeszcze wydarzy się w ciągu siedmiu dni II Festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju? O tym w nagraniu audycji.

Wydarzeniu patronuje radiowa Dwójka.

***

Prowadził: Tomasz Obertyn

Goście: Miron Zajfert (dyrektor festiwalu Muzyka Wiary - Muzyka Pokoju), Tomasz Pokrzywiński (Arte dei Suonatori)

Data emisji: 19.10.2018

Godzina emisji: 8.30

Materiał został opublikowany w audycji "Poranek Dwójki".

pg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Muzyczne kolizje. Przygody Agaty Zubel w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2016 10:50
Śpiewaczka i kompozytorka opowiadała w "Poranku Dwójki" o swoim koncercie na Festiwalu 3x3 w Teatrze Studio w Warszawie. 25 listopada wystąpi tam z zespołem Arte Dei Suonatori.
rozwiń zwiń