X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Muzyczny hołd dla uczestników powstania w warszawskim getcie

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 12:14
W "Poranku Dwójki" w przeddzień 76. rocznicy wybuchu powstania przypomnimy losy tego tragicznego zrywu oraz zapowiemy specjalny koncert. Na scenie Muzeum POLIN wystąpi orkiestra Sinfonia Varsovia pod batutą Gabriela Chmury.
Pomnik Bohaterów Getta w Warszawie
Pomnik Bohaterów Getta w WarszawieFoto: Shutterstock/marekusz

powstanie w gettcie 1200.jpg
Powstanie w gettcie - serwis specjalny

Po latach więzienia w nieludzkich warunkach, latach życia w otoczonym murem przeludnionym fragmencie miasta, gdzie Niemcy stłoczyli ponad 400 tys. Żydów ze stolicy i okolicznych miasteczek, a także przesiedleńców z ziem wcielonych do Rzeszy, 19 kwietnia 1943 roku w warszawskim gettcie wybuchło powstanie.

Był to największy zbrojny zryw Żydów w czasie II wojny światowej przeciw okupantowi. Powstanie zostało zakończone wzięciem do niewoli powstańców i ludności cywilnej oraz zrównaniem z ziemią dzielnicy żydowskiej.

Pamięci tamtych wydarzeń poświęcony będzie specjalny koncert, który odbędzie się 18 kwietnia na scenie Muzeum POLIN. O jego programie opowiedzą maestro Gabriel Chmura oraz dr Michał Trębacz - historyk, szef działu naukowego Muzeum Polin. Na rozmowę zapraszamy o godz. 8.30 (transmisja video).


18 kwietnia to też Międzynarodowy dzień Ochrony Zabytków. Jak wygląda obecnie ochrona dziedzictwa kulturowego, jakim problemom trzeba stawić czoła, o tym porozmawiamy o godz. 9.30 prof. Magdaleną Gawin, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ponadto w audycji:
- rekomendacje kulturalne Józefa Brody
- rośliny biblijne i tradycje wielkanocne w Ogrodzie Botanicznym w Łodzi
- spotkanie z twórcami witraży

"Płytą tygodnia" jest album z Pasją wg św. Marka Jana Sebastiana Bacha nagrany przez solistów oraz zespoły La Capella Reial de Catalunya i Le Concert des Nations. Na uczestników konkursu "Dwójka na piątkę" czeka zestaw dwóch świetnych gier planszowych.

***

Na "Poranek Dwójki" zapraszamy w czwartek (18.04) w godz. 7.00-10.00. Program poprowadzi Paweł Siwek.

bch/mko

Zobacz więcej na temat: powstanie w getcie
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak