X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Polska Pomaga". Z pomocą ofiarom humanitarnego kryzysu

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 13:32
W audycji zaprosimy Państwa na koncert charytatywny dla Wenezueli - "Polska Pomaga". Z powodu trwającego najpoważniejszego w historii tego kraju konfliktu, Wenezuelę opuściło już prawie trzy i pół miliona ludzi.
Protesty w Wenezueli
Protesty w WenezueliFoto: Shutterstock/Helena1

Koncert usłyszą Państwo 28 kwietnia w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, tzw. II Niedzielę Wielkanocną. W repertuarze znajdą się zarówno tradycyjne polskie pieśni z różnych epok, jak i arcydzieła światowej literatury muzycznej.

Koncert charytatywny "Polska Pomaga" Wenezueli. Transmisja >>>

Najstarszą kompozycją jest Alleluja Mikołaja z Radomia, pamiętające czasy króla Władysława Jagiełły. Niewiele młodsze są pieśni wykonywane po dziś dzień: Chrystus zmartwychwstań jest oraz Wesoły nam dzień dziś nastał. Wyraziste przesłanie niosą pieśni śpiewane przez wiernych w polskich kościołach: Nie zna śmierci Pan żywota, Zwycięzca śmierci i Otrzyjcie łzy. Zostały one opracowane przez znawcę muzyki dawnej – Jacka Urbaniaka, który o godz. 8.30 będzie gościem "Poranka Dwójki" (transmisja wideo).

Na scenie Teatru Królewskiego w Łazienkach zagrają znakomici soliści i Zespół Wokalny Polskiej Opery Królewskiej oraz Capella Regia Polona pod dyrekcją Krzysztofa Garstki. Podczas koncertu gościnnie wystąpi syryjski śpiewak i kompozytor – Wassim Ibrahim, a także Robert Siwak – znawca muzyki Orientu i dawnych instrumentów perkusyjnych. Podczas koncertu zostaną wręczone dwa wyróżnienia Caritas Polska dla osób i organizacji szczególnie zasłużonych dla niesienia pomocy ofiarom konfliktów. Koncert będzie transmitowany na antenie Programu 2 Polskiego Radia.

"Polska Pomaga" >>>

Ponadto w audycji:

  • zaproszenie na słuchowisko "Don Kichote". W Teatrze Polskim w ramach cyklu Europa po polsku tym razem klasyka literatury hiszpańskiej, a w rolach głównych w teatralnej obsadzie: Mieczysław Zbrojewicz - jako Don Kichote i Zbigniew Zamachowski jako Sancho Pansa. Reżyseria - Szymon Kuśmider. Po Cervantesa sięgniemy ponownie po godz. 9.30. Tym razem przeniesiemy się do Opery Śląskiej, gdzie trwają próby do baletowej premiery "Don Kichot". O spektaklu opowiedzą: Łukasz Goik – dyrektor Opery Ślaskiej w Bytomiu, Henryk Konwiński​ – reż. operowy, Michalina Drozdowska – tancerka,
  • "Kino moralnego niepokoju" przedstawienie w Nowym Teatrze inspirowane książką  "Walden, czyli życie w lesie"  H. D. Thoreau oraz kinem moralnego niepokoju,
  • "Almodovaria" - historia, wywiedziona z filmowego świata Pedra Almodóvara, wzbogacona o piosenki z tekstami Anny Burzyńskiej.

Audycji dopełnią "Płyta tygodnia", którym jest  specjalny "pakiet komedowski", konkurs "Dwójka na piątkę" oraz rekomendacje kulturalne dyrygenta Wojciecha Michniewskiego.

***

Na "Poranek Dwójki" zapraszamy w czwartek (25.04) w godz. 7.00-10.00. Program poprowadzi Paweł Siwek.

mko/pg

Zobacz więcej na temat: koncert Wenezuela
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak