Polskie Radio
Section05
Wenezuela

Nagroda im. Sacharowa odmieni sytuację opozycji w Wenezueli?

– Otrzymanie nagrody im. Sacharowa to wielki zaszczyt, ale ludzi, którzy ją dostają można postawić w jednym szeregu z Andriejem Sacharowem. Oni też dają nam przykład i inspirują do dalszych działań na rzecz obrony praw człowieka – podkreśla Lenur Kerymov z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Ernest Zozuń Unia Europejska Wenezuela nagroda Sacharowa Parlament Europejski Andriej Sacharow

USA wprowadzają ograniczenia wjazdu dla obywateli kilku państw

Administracja Donalda Trumpa poinformowała o nowych ograniczeniach wjazdu na teren Stanów Zjednoczonych obywateli kilku państw. Chodzi o Wenezuelę, Jemen, Czad, Iran, Libię, Koreę Północną, Somalię oraz Syrię. Zdaniem prezydenta to kolejne posunięcia mające zapewnić krajowi jak największe bezpieczeństwo - mówił w PR24 amerykański korespondent Polskiego Radia Jan Pachlowski.  
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump Wenezuela Jemen Czad Iran Libia Korea Północna Somalia Syria Jan Pachlowski

Protesty w Wenezueli. Doszło do ataku terrorystycznego?

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oświadczył, że w niedzielę armia odparła "atak terrorystyczny" na bazę wojskową w Valencii w północno-zachodniej części kraju. Zginęło dwóch napastników, a kolejnych ośmiu zostało schwytanych. Wiele kontrowersji w kraju wzbudziły niedawne wybory do Zgromadzenia Konstytucyjnego, które nie zostały uznane przez kraje Ameryki Południowej, USA i UE. O wydarzeniach w Wenezueli mówiła w audycji Świat w Powiększeniu dr Joanna Gocłowska-Bolek z Centrum Studiów Latynoamerykańskich na Uniwersytecie Warszawskim.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Wenezuela Ameryka Południowa protest