Michał Klauza: każda z Moniuszkowskich partytur jest fascynująca

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 08:20
- Przenikanie się różnych stylów, znajomość opery włoskiej, dramatyzm wykorzystujący narodowe melodie, polski styl muzyki, również tej popularniej, bazującej na tematach ludowych. To wszystko połączone ze znakomitym warsztatem kompozytorskim daje u Moniuszki fantastyczne efekty - podkreślał dyrektor POR. Michał Klauza zapraszał w Dwójce na koncert, który 5 maja odbędzie się na scenie pod Pałacem Prezydenckim.
Audio
  • Michał Klauza, dyrektor Polskiej Orkiestry Radiowej, zaprasza na koncert moniuszkowski 5 maja na scenie pod Pałacem Prezydenckim (Poranek Dwójki)
Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała Klauzy
Polska Orkiestra Radiowa pod dyrekcją Michała KlauzyFoto: Wojciech Kusiński/PR

- Każda z partytur, która z okazji Roku Moniuszki trafia w moje ręce, jest fascynująca - mówił dyrygent. - Bardzo mnie na przykład cieszy, jak nagle w trakcie prób, po wielu dniach, muzycy z uśmiechem na ustach mówią: "coraz bardziej zaczyna nam się podobać ta uwertura"…

Co znajdzie się w programie koncertu, który 5 maja o godz. 12.00 rozpocznie się na scenie pod Pałacem Prezydenckim? Jak dziś wygląda znajomość twórczości Stanisława Moniuszki za granicami naszego kraju? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Narodowe Granie 2019 - wiwat Moniuszko! Transmisja w Dwójce>>>


Czytaj także

Narodowe Granie 2019 - wiwat Moniuszko! Transmisja

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 14:24
W audycji wysłuchaliśmy koncertu Polskiej Orkiestry Radiowej z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki. Wydarzenie miało miejsce 5 maja na scenie przed Pałacem Prezydenckim.
rozwiń zwiń