Hanna Dołęgowska: "Nieprzeciętni 2020" dostarczą nam wzruszeń

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2020 11:43
- Warto zgłaszać siebie i tych, których uważamy za nieprzeciętnych. Czekamy, aby znaleźć ludzi, dzięki którym oświetlimy słowem "Nieprzeciętny" nie tylko ich samych, ale też grona prezentujące pewien sposób działania. Warto w otaczającym nas zamęcie to pokazywać - mówiła w "Poranku Dwójki" dyrektor Czwórki.
Audio
  • Hanna Dołęgowska o plebiscycie "Nieprzeciętni 2020" (Poranek Dwójki)
Nieprzeciętni 2020
Nieprzeciętni 2020Foto: Czwórka

NIEPRZECIĘTNI 2020 to plebiscyt od wielu lat przygotowywany przez Radiową Czwórkę. Skierowany jest do młodych ludzi, którzy robią coś fajnego, mają niesamowitą pasję czy wyjątkowe umiejętności. - Czwórka od lat szuka nieprzeciętnych młodych ludzi, między 18 a 35 rokiem życia. Ludzi, którym się chce nie tylko konsumować życie, ale robić coś więcej dla innych, dla siebie, dla przyszłości - podkreślała Hanna Dołęgowska.

W tym roku plebiscyt nabiera jednak innego niż zwykle charakteru. - Mniej widzimy Nieprzeciętnych na co dzień, ale więcej o nich słyszymy. Wiadomo, że w tej chwili Nieprzeciętni to przede wszystkim ci, którzy niosą pomoc: lekarze, pielęgniarki, osoby zajmujące się transportem medycznym - mówiła dyrektor Czwórki. Są to też osoby, które organizując się lokalnie, pomagają osobom starszym, szyją maseczki czy robią zakupy.

Jak zaznaczyła Hanna Dołęgowska, to nie musi być od razu społecznik, artysta, naukowiec czy osoba działająca charytatywnie. Dzisiaj, siedząc w domu, mamy więcej czasu na przyjrzenie się sobie i ludziom nas otaczającym. W internecie coraz bardziej przebijają się ci, za którymi nie stoją wielkie firmy i koncerny, ale znajomi przesyłający sobie informację, że ktoś prowadzi przez internet bezpłatne zajęcia plastyczne, ucząc dzieci malować, albo lekcje muzyczne, dotyczące np. instrumentów perkusyjnych. To może być też czytanie wierszy, co się sprawdza w tych niezwykłych czasach.

Zgłoszenia w plebiscycie NIEPRZECIĘTNI 2020 można nadsyłać do 19 kwietnia. Zwycięzcę poznamy 25 czerwca.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki 

Prowadził: Paweł Siwek

Gość: Hanna Dołęgowska (dyrektor, redaktor naczelna Centrum Programów Wyspecjalizowanych​ Polskiego Radia)

Data emisji: 6.04.2020

Godzina emisji: 9.30