​1. marca świętujemy 84. urodziny Dwójki

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 14:00
W audycji opowiemy o czekających na Państwa atrakcjach, m.in. o wieczornym koncercie "Piosenki robotów", podczas którego usłyszymy w niecodziennym repertuarze Gabę Kulkę. Początek spotkania z artystką o godz. 9.30.
Gaba Kulka
Gaba KulkaFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

1. marca to tez dzień urodzin Fryderyka Chopina. Z tej okazji zaplanowaliśmy transmisję recitalu pianistycznego z Żelazowej Woli. W Domu Urodzenia Fryderyka Chopina na fortepianie historycznym zagra Aleksandra Świgut. Pianistka w Poranku Dwójki opowie o przygotowanym repertuarze.

1. marca to również Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, o czym porozmawiamy z dyrektorem mieszczącego się w Ostrołęce Muzeum Żołnierzy Wyklętych Januszem Kotowskim. Spotkanie o godz. 8.30​

Nie zabraknie także konkursu "Dwójka na piątkę" oraz Płyty tygodnia.

***

Na audycję Poranek Dwójki w poniedziałek (1.03) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

Czytaj także

Gaba Kulka i sterta ulubionych płyt

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 16:21
Mówi o swojej muzyce, że jest pstrokata. Śpiewa, pisze i gra, często i chętnie z innymi wykonawcami - od fortepianowego rocka, przez jazz, po weillowski kabaret. Gaba Kulka spedzi z nami pieć muzycznych dni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulka, Zemler, Traczyk - "Piosenki robotów". Zobacz WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 20:27
Z okazji urodzin Dwójki zaprosiliśmy (w poniedziałek 1 marca) na koncert Piosenki Robotów w wykonaniu Gaby Kulki, Huberta Zemlera i Wojtka Traczyka. W programie znalazły się piosenki zespołu Kraftwerk w autorskich aranżacjach. Transmisja odbyła się na antenie Programu 2 Polskiego Radia, a także na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.
rozwiń zwiń