Polskie Radio
Section05
Hubert Zemler

85. urodziny Dwójki. Hubert Zemler i muzyka z "Miasteczka Twin Peaks" [ZOBACZ WIDEO]

W ramach obchodów jubileuszu 85-lecia Dwójki Hubert Zemler & The Roadhouse Band zagrali w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego koncert z muzyką z serialu "Miasteczko Twin Peaks" w autorskich aranżacjach (projekt TWIN PEAKS CREW). Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo tego wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  85 lat Dwójki koncert koncerty muzyka filmowa Dwójka Hubert Zemler

Hubert Zemler: jesteśmy fanami "Miasteczka Twin Peaks"

- Będziemy starali się być możliwie blisko oryginału, ale bardziej nastrojem i częścią instrumentarium. Powieliliśmy na przykład niektóre syntezatory, które są bardzo charakterystyczne dla tamtych czasów. Natomiast dużo rzeczy przełożyliśmy na akustyczne instrumenty - mówił w audycji "Wybieram Dwójkę" perkusista Hubert Zemler, który wraz z zespołem The Roadhouse Band zagra koncert z okazji 85. urodzin PR2. W programie muzyka z kultowego serialu "Miasteczka Twin Peaks".
Zobacz więcej na temat:  85 lat Dwójki muzyka filmowa koncerty w Polskim Radiu Hubert Zemler Jakub Kukla Monika Zając David Lynch serial Dwójka MUZYKA perkusja

Hubert Zemler i Piotr Kurek. Inspiracje radiową przestrzenią

- Nasz projekt od początku pomyślany był jako płyta studyjna, w której pracujemy nad brzmieniem, nie myśląc o koncertach. Do "Miejscówki z Dwójką" odwracamy ten proces, co nie jest takie proste. Jest dużo instrumentów, różnych efektów oraz technik, które musimy zebrać do 30-minutowego koncertu - mówił Piotr Kurek, który razem z Hubertem Zemlerem tworzy duet Piętnastka. Muzycy będą gospodarzami sobotniego kameralnego koncertu w Dwójce.
Zobacz więcej na temat:  Miejscówka z Dwójką Hubert Zemler Dwójka koncert KULTURA Paweł Siwek

Kulka, Zemler, Traczyk - "Piosenki robotów". Zobacz WIDEO

Z okazji urodzin Dwójki zaprosiliśmy (w poniedziałek 1 marca) na koncert Piosenki Robotów w wykonaniu Gaby Kulki, Huberta Zemlera i Wojtka Traczyka. W programie znalazły się piosenki zespołu Kraftwerk w autorskich aranżacjach. Transmisja odbyła się na antenie Programu 2 Polskiego Radia, a także na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Gaba Kulka Dwójka Hubert Zemler

Hubert Zemler: Kraftwerk był muzyczną odpowiedzią na tamte czasy

- To mnie fascynuje w tym zespole, melodie są wręcz romantyczne, oni byli romantykami, tylko chcieli być jak najbardziej zgodni z sobą, dlatego stworzyli elektroniczną wersję. Utwory, które wybraliśmy są objawem takich romantycznych elementów - w audycji "Wybieram Dwójkę" Hubert Zemler zapraszał na "Domówkę z Dwójką" jakiej jeszcze nie było. Kolejny sobotni wieczór słuchacze Programu 2 Polskiego Radia i internauci spędzą przy dźwiękach elektronicznej muzyki Kraftwerk.
Zobacz więcej na temat:  Domówka w Dwójce Bartosz Panek Dwójka Kraftwerk Hubert Zemler