Kulka, Zemler, Traczyk - "Piosenki robotów". Zobacz WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2021 20:27
Z okazji urodzin Dwójki zaprosiliśmy (w poniedziałek 1 marca) na koncert Piosenki Robotów w wykonaniu Gaby Kulki, Huberta Zemlera i Wojtka Traczyka. W programie znalazły się piosenki zespołu Kraftwerk w autorskich aranżacjach. Transmisja odbyła się na antenie Programu 2 Polskiego Radia, a także na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.
Gaba Kulka (na górze), Hubert Zemler (L) i Wojtek Traczyk (P) podczas urodzinowego koncertu Dwójki w Studiu Lutosławskiego (1.03.2021)
Gaba Kulka (na górze), Hubert Zemler (L) i Wojtek Traczyk (P) podczas urodzinowego koncertu Dwójki w Studiu Lutosławskiego (1.03.2021)Foto: Cezary Piwowarski/PR

ZOBACZ I POSŁUCHAJ KONCERTU:

1200x660_Gaba-Kulka,-Hubert-Zemler_2.jpg
Gaba Kulka i Hubert Zemler w hołdzie zespołowi Kraftwerk [WIDEO]

Jeśli nawet uważamy, że ich nie znamy, to i tak znamy. Tak jest z twórczością zespołu Kraftwerk. Ludzie - maszyny, muzykujące roboty, uczniowie Stockhausena, autorzy przebojów wszechczasów. Stworzyli swój własny elektroniczny świat, którym zarazili całe pokolenia.

"Młodzi Ralf Hütter i Florian Schneider-Esleben postanowili zdefiniować na nowo niemiecką tożsamość w muzyce poprzez inspirację otaczającą ich rzeczywistością. Autostrady, radioaktywność, robotyka, szybka kolej czy wreszcie komputery stały się tematami ich kolejnych albumów" - tłumaczy perkusista Hubert Zemler, który wraz z Gabą Kulką postanowił oddać hołd zjawisku Kraftwerk.

Latem ubiegłego roku zagrali na "Domówce z Dwójką" - wyszło znakomicie. "Piosenki robotów" niczym romantyczny cykl niemieckich pieśni? Wszystko możliwe. Gaba i Hubert dołożą jeszcze coś niecoś, a przede wszystkim z duetu staną się triem, zwerbowali bowiem kontrabasistę Wojtka Traczyka. Tak się tworzy historię…

P.s. Kraftwerk to kwartet, czyżby zatem nie było to ich ostatnie słowo?

Gaba Kulka (śpiew, instrumenty klawiszowe)
Wojtek Traczyk (kontrabas)
Hubert Zemler
(instrumenty perkusyjne)

***

Koncert odbył się w poniedziałek (1 marca) o godz. 22.00 na antenie Programu 2 Polskiego Radia, a także na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

Czytaj także

Gaba Kulka: staraliśmy się odbić od utworów Kraftwerk w oryginale

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2020 13:19
- Hubert od początku zaproponował, żebyśmy to zrobili jak najprościej i starali się odbić trochę od oryginałów, ponieważ kopiowanie nie ma najmniejszego sensu przy tak nowatorskich i oryginalnych kompozycjach. Staraliśmy się więc jak najbardziej odnieść do akustycznych elementów, ale piosenki były wybierane właściwie naszym muzycznym sercem - mówiła wokalistka przed najbliższą "Domówką z Dwójką".
rozwiń zwiń