X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zagraj o niepodległość w labiryncie powstania styczniowego

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2013 19:25
W 150. rocznicę wybuchu powstania Muzeum Historii Polski zaprasza na specjalną interaktywną wystawę "1863. Gra o niepodległość", która przeniesie nas w lata 50. i 60. XIX wieku.
Audio
  • Małgorzata Żaryn o wystawie "1863. Gra o Niepodległość"
Zagraj o niepodległość w labiryncie powstania styczniowego
Foto: materiały promocyjne

Wystawa, przygotowana w formie labiryntu, ma charakter multimedialny. Widzowie zobaczą m.in. wydruki archiwalnych, rzadko pokazywanych dokumentów, plakatów, map, fotografii przedstawiających powstańców i Warszawę tamtego okresu, zaś przy stole sztabowym zapoznają się z przebiegiem słynnych bitew powstańczych.
Wędrówkę w czasie rozpoczniemy w wytwornym salonie Państwa Łuszczewskich, gdzie wejdziemy w towarzystwo pisarzy, artystów, polityków, duchownych, przemysłowców. Stamtąd wyjdziemy na ulice modernizującej się wówczas Warszawy. Poznamy zalety rozwijającego się miasta, doświadczymy także atmosfery patriotycznych manifestacji. Staniemy przed koniecznością dokonania wyboru kierunku działania i przyjęcia jego konsekwencji. Poprzeć Aleksandra Wielopolskiego?...

Rota
Rota powstańców styczniowych

Czy też walczyć o niepodległość – w konspiracji i powstaniu? Może się nawet zdarzyć, że - poddani represjom popowstaniowym - zostaniemy zesłani na Syberię i zmuszeni do mówienia w obcym języku. Na zakończenie każdy z odwiedzających będzie uczestniczył w tworzeniu powstańczego dziedzictwa.
Młodzieży szkolnej polecamy lekcje muzealne oraz warsztaty organizowane w ramach wystawy.
Konstrukcja ekspozycji pozwoli na jej mobilność – szczególnie istotną w związku z Rokiem Powstania Styczniowego. Będzie udostępniana instytucjom kultury, oświaty i jednostkom samorządowym.  
* * *
Miejsce: Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie, sala wystawowa na parterze (nr 097), ul. Dobra 56/66
Termin: od 22 stycznia do 24 lutego 2013 roku
Godziny otwarcia: codziennie w godz. 10.00-18.00

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak