X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Huczne urodziny Teatru Polskiego w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 16:10
- To, że stawiamy w tym roku na klasykę, sugeruje, że będzie ciężko i nudno. Ale tak nie jest. Słowo "klasyka" jest piękne, pozytywne, mądre, otwarte na człowieka. Będziemy grali "Wesele", "Zemstę", a za kilka dni "Irydiona" - mówi w Dwójce Andrzej Seweryn.
Audio
  • Dyrektorzy Teatru Polskiego w Warszawie, Andrzej Seweryn i Jarosław Gajewski
  • Dyrektor artystyczny Filharmonii Lubelskiej, Wojciech Rodek
fragment plakatu zapowiadającego spektakl Irydion w Teatrze Polskim
fragment plakatu zapowiadającego spektakl "Irydion" w Teatrze PolskimFoto: materiały promocyjne

Świętowanie 100-lecia Teatru Polskiego rozpocznie się 29 stycznia premierą "Irydiona". Równo 100 lat po pierwszym spektaklu na deskach Teatru Andrzej Seweryn zmierzy się, tak jak w 1913 roku Arnold Szyfman, z tekstem Zygmunta Krasińskiego.

/

Wybierając "Irydiona" na inaugurację założonego przez siebie teatru, Szyfman wskazywał kierunek swojego myślenia o repertuarze. Andrzej Seweryn, wracając w roku jubileuszowym do tekstu Krasińskiego, nawiązuje do najgłębszych tradycji Teatru Polskiego, a jednocześnie zadaje pytanie, jaką drogę przebył teatr przez ostatnich sto lat.

Który z licznych tematów tego dramatu Krasińskiego pozostaje bliski współczesnemu widzowi i może go poruszyć? W jakiej formie należy przedstawić dziś "Irydiona", żeby był on czytelny dla widza w 2013 roku? We wtorkowym "Poranku Dwójki", na te pytania odpowiadali dyrektorzy Teatru Polskiego w Warszawie - Andrzej Seweryn i Jarosław Gajewski .

Przedstawiliśmy również program kolejnej z polskich filharmonii, związany z Rokiem Lutosławskiego. Dziś była to Filharmonia Lubelska, a o programie opowiadał dyrektor artystyczny Wojciech Rodek .

Audycję prowadził Marcin Pesta.


usc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak