X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Improwizatorzy biorą się za Lutosławskiego

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2013 12:30
W "Poranku Dwójki" mówiliśmy o projekcie Macieja Garbowskiego: Lutosławski Collective.
Audio
  • Maciej Grabowski i Andrzej Bauer o projekcie Lutosławski Collective (Poranek Dwójki)
  • Karolina Cicha o twórczości Meredith Monk (Poranek Dwójki)
Lutosławski Collective
Lutosławski CollectiveFoto: Grzegorz Śledź

Ideą przedsięwzięcia jest przełożenie myśli kompozytorskich Witolda Lutosławskiego na język szeroko rozumianej improwizacji. Do jego realizacji pomysłodawca - Maciej Garbowski - przystąpił z grupą artystów bardzo różnorodnych: Andrzejem Bauerem, Andersem Jorminem, Samborem Dudzińskim, Leną Willemark i Dominikiem Wanią.

Stanowiący zwieńczenie projektu "Maciej Garbowski: Lutosławski Collective" album wydany zostanie w drugiej połowie 2013 roku. Towarzyszyć mu będzie książka dotycząca korelacji pomiędzy technikami stosowanymi w muzyce improwizowanej a techniką aleatoryczną, tak charakterystyczną dla twórczości kompozytora. Dotychczas nie ukazało się w Polsce żadne wydawnictwo skupiające się na związkach kompozycji Lutosławskiego i improwizacji. Celem pracy jest przede wszystkim rzucenie światła na niezbadaną dotychczas kwestię i mogą przyczynić do prób reinterpretacji jego twórczości. Wyniki procesu badawczego przełożą się również na sposób interpretacji i odczytywania utworów Lutosławskiego, które znajdą się na płycie.

>>Zobacz serwis: Witold Lutosławski w Polskim Radiu<<

Gośćmi "Poranka Dwójki" byli kontrabasista Maciej Grabowski i wiolonczelista Andrzej Bauer.
Piosenkę z rekomendacją. W tym tygodniu poleca Karolina Cicha. W środę mówiła o piosence "Memory Song" w wykonaniu Meredith Monk. Audycję prowadził Marcin Majchrowski.

Zobacz więcej na temat: dzieje się Witold Lutosławski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lutofuzje, czyli Lutosławski w wersji alternatywnej i tanecznej

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 18:00
- Za punkt wyjścia wzięliśmy sobie formę III Symfonii, która ma wszystkie charakterystyczne elementy dla muzyki Lutosławskiego, a które postanowiliśmy wykorzystać do pewnego rodzaju przetworzeń - mówił w Dwójce Jerzy Rogiewicz zaangażowany w projekt Lutofuzje "V/Told Radical Dance Experience".
rozwiń zwiń