"Wszystko dla mojej matki". Wielki głód miłości

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 09:00
- Bohaterka mojego filmu szuka miłości i przynależności. Miłości, która nadaje kontekst naszemu funkcjonowaniu. Przynależymy wówczas do kogoś, a wtedy samotność przestaje być tak groźna - mówiła Małgorzata Imielska o swoim fabularnym debiucie "Wszystko dla mojej matki".
Audio
  • Małgorzata Imielska o swoim fabularnym debiucie "Wszystko dla mojej matki" (Poranek Dwójki)

Ola, bohaterka tej filmowej opowieści, ma siedemnaście lat. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Nie ma fajnych ubrań ani drogiego telefonu. Jedyne, czego pragnie, to odzyskać matkę. Dziewczyna trenuje zawzięcie lekkoatletykę. Wierzy, że jeśli zacznie osiągać sukcesy na zawodach, matka ją odnajdzie…

- Zakład Poprawczy w Falenicy i Ośrodek Wychowawczy w Rembertowie to miejsca, w których dokumentowałam historie, przygotowując scenariusz tego filmu - opowiadała Małgorzata Imielska. Jak podkreślała, historie te są "brutalniejsze i okrutniejsze niż były kiedyś". - Te dziewczyny doświadczają ogromnej przemocy w szkole, w domu, a jednocześnie świat nie przyznaje im prawa do cierpienia. Dlatego trzeba zagłuszyć emocje, które mamy w sobie, a wtedy łatwo o to, by być brutalnym w stosunku do innych.

Na ile historia przedstawiona w filmie, ta opowieść o wielkim pragnieniu miłości, niesie jakąś nadzieję, jakieś rozwiązanie? Jaką przewagę ma film fabularny nad dokumentem? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Gość audycji: Małgorzata Imielska (reżyserka)

Data emisji: 02.01.2020

Godzina emisji: 8.30


Zobacz więcej na temat: kino Paweł Siwek
Czytaj także

"Pan T.". Powrót do powojennej bohemy

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2019 12:53
- Bohater filmu jest inteligentem, typowym "wykształciuchem" i człowiekiem, który odklejony od realiów lat 50. żyje w swoim świecie i stara się przetrwać ten trudny moment historyczny - mówił w Dwójce Marcin Krzyształowicz, reżyser filmu "Pan T.".
rozwiń zwiń