X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stefan Witkowski. Muszkieter o dwóch twarzach?

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2016 14:30
W audycji rozmawialiśmy o tym, kim tak naprawdę był Stefan Witkowski, kapitan i przywódca konspiracyjnej organizacji Muszkieterzy.
Audio
  • Jerzy Rostkowski w rozmowie o Stefanie Witkowskim (Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego/Dwójka)
Pokaz zastosowania nowego tłumika do broni palnej. Na zdjęciu od lewej: płk Pluciński, NN, Michał Gonczaruk, inż.  kpt. Stefan Witkowski
Pokaz zastosowania nowego tłumika do broni palnej. Na zdjęciu od lewej: płk Pluciński, NN, Michał Gonczaruk, inż. kpt. Stefan Witkowski Foto: dzięki uprzejmości Narodowego Archiwum Cyfrowego

Równie tajemnicze, jak jego życie... była jego śmierć. 18 września 1942 trzech egzekutorów AK w mundurach niemieckich żandarmów wykonało na Witkowskim wyrok Wojskowego Sądu Specjalnego.

Na czyje zlecenie Muszkieter założył tajną organizację wywiadowczą, która była m.in. odpowiedzialna za przekazanie do Londynu planu konstrukcyjnego niemieckich łodzi podwodnych? Czy Stefan Witkowski był zdrajcą czy patriotą? 

O tajemniczym kapitanie rozmawialiśmy w audycji z Jerzym Rostkowskim, autorem książki "Świat muszkieterów. Zapomnij albo zgiń".

***

Tytuł audycji: Klub Ludzi Ciekawych Wszystkiego

Prowadzi: Hanna Maria Giza

Goście: Jerzy Rostkowski (pisarz)

Data emisji: 24.09.2016

Godzina emisji: 16.00

mz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dziesięć cudów sanitariuszki "Inki"

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2016 20:30
- Zacząłem spisywać cuda związane z "Inką" i naliczyłem ich aż dziesięć – tak o Danucie Siedzikównie mówił Piotr Szubarczyk z IPN.
rozwiń zwiń