Teodor Currentzis i V Symfonia Ludwiga van Beethovena

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2020 17:30
Od najbliższego poniedziałku (3.08) Płytą Tygodnia będzie będzie album orkiestry MusicAeterna z najnowszym nagraniem V Symfonii c-moll Ludwiga van Beethovena, jednego z najważniejszych dzieł w historii muzyki.
Okładka płyty
Okładka płytyFoto: Mat. promocyjne

Orkiestrę utworzył i prowadzi grecki kapelmistrz Teodor Currentzis, postać coraz bardziej znana i ceniona w Europie i w świecie. Koncertował z tym zespołem m.in. w Filharmonii w Berlinie, Paryżu, Baden-Baden Festspielhaus, w mediolańskiej La Scali i w Auditorio Madrid a także regularnie podczas Salzburger Festspiele.

W 2018 roku w Dutch Opera, w trakcie swego debiutu na tej scenie, Currentzis wraz z MusicAeterna przedstawił komplet symfonii Beethovena, podczas pięciu owacyjnie przyjętych koncertów. Swoistym ewenementem jest fakt, iż orkiestra powstała w rosyjskim mieście Perm u stóp Uralu, ale jest zespołem niezależnym, finansowanym ze źródeł prywatnych. To nowe nagranie Piątej Beethovena jest z pewnością jednym z najlepszych, jakie powstały w ostatnich latach. 

Album do wygrania codziennie w "Poranku Dwójki" (3-7.08) kilka minut po godzinie 8.00!

Aby zdobyć ten album, należy podczas audycji wysłać SMS na numer: 71211 z wpisanym w treści hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.


Zobacz więcej na temat: płyta
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak