REKLAMA

Dvorák według Moritzburg Festival Ensemble

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2022 18:30
Od poniedziałku, 19 września, Płytą Tygodnia w "Poranku Dwójki" jest album DVORAK ALBUM z utworami kameralnymi czeskiego kompozytora w wykonaniu Moritzburg Festival Ensemble w składzie: Jan Vogler, wiolonczela, (leader); Kevin Zhu i Chad Hoopes, skrzypce; Matthew Lipman, altówka; Juho Pohjonen i Tiffany Poon (zamiennie), fortepian. 
Okładki płyty
Okładki płytyFoto: PR2

W programie m.in II Kwartet fortepianowy Es-dur, i Trio e-moll nr 4 "Dumky".

Warto przypomnieć, że Jan Vogler to urodzony w Niemczech wiolonczelista , na stałe mieszkający w Nowym Jorku. Uczył się początkowo pod kierunkiem swego ojca Petera Voglera, a następnie Josefa Schwaba w Berlinie, Heinricha Schiffa w Bazylei i Siegfrieda Palma. W wieku 20 lat zdobył miejsce prowadzącego grupę wiolonczel w słynnej Staatskapelle Dresden ( jako najmłodszy w historii zespołu).

W 1997 roku porzucił tę posadę, przeprowadził się do Nowego Jorku, koncentrując się wyłącznie na grze solowej. Jako solista występował z takimi zespołami jak: New York Philharmonic, Chicago Symphony Orchestra, Boston Symphony Orchestra, Pittsburgh Symphony Orchestra, Montreal Symphony Orchestra, Cincinnati Symphony Orchestra, Mariinsky Theatre Orchestra, Staatskapelle Dresden, Bavarian Radio Symphony Orchestra, Stuttgart Radio Symphony Orchestra i Vienna Symphony Orchestra.

Album do zdobycia w "Poranku Dwójki" do wygrania już od poniedziałku do soboty (19-24.09) kilka minut po 8.00!

Aby go zdobyć, należy podczas audycji wysłać SMS pod numer: 71211, z wpisanymi w treści: hasłem "Płyta tygodnia", swoim imieniem i nazwiskiem oraz dokładnym adresem. Koszt jednego SMS-a to 1,23 zł z VAT.

Zobacz więcej na temat: płyta tygodnia