Muzyka na zimę

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2023 12:30
W tym wydaniu "Muzyki w kadrze" - muzyka na zimę, ale nie tę grudniową, przedświąteczną, tylko tę lutową - już nie tak bardzo ukochaną. 
Zimowy widok ze szczytu Śnieżnika
Zimowy widok ze szczytu ŚnieżnikaFoto: shutterstock/SarnaFoto

W układaniu się z zimą (czy to śnieg, czy plucha, nie jest dobrze...) pomogła nam muzyka z filmów zimowych i tych z zimą w tle. Zabrzmiały kompozycje Jeremy'ego Zuckermana z dokumentu "Snow Monkeys" o "małpach śnieżnych", czyli makakach japońskich.

Była "Lawina" od Grzegorza Ciechowskiego, "Zima" od Dobrawy Czocher, była też zawieja z "Nienawistnej Ósemki", a także obszerny fragment z oscarowej ścieżki Johna Barry'ego "Lew w zimie".

A to nie wszystko, znalazło się też coś dla miłośników talentu Patricka Doyle'a, Johna Williamsa, a także braci Dessnerów i ich siostry i przyjaciółki. 

***

W niedzielę o godzinie 11.30 omijamy rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów. Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.


Posłuchaj
57:43 2023_02_19 11_30_00_PR2_Muzyka_w_kadrze.mp3 Muzyka na zimę (Muzyka w kadrze/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 19.02.2023

Godzina emisji: 11.30

mo

Czytaj także

Ron Goodwin - niedoceniony mistrz muzyki filmowej

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2023 12:30
W tym wydaniu "Muzyki w kadrze" - zbliżenie na twórczość Rona Goodwina.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Co nowego w polskiej muzyce filmowej?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2023 12:35
W audycji słuchaliśmy nagrań kompozytorów, którzy może jeszcze nie są wszystkim znani, których ścieżki dźwiękowe jeszcze nie docierają do najszerszej publiczności, ale którzy coraz częściej pojawiają się w czołówkach i napisach końcowych różnych filmów. Zdecydowanie warto mieć na nich oko.
rozwiń zwiń