Polskie Radio
Section05
muzyka filmowa

Święta Bożego Narodzenia w Polskim Radiu

Narodzenie Pańskie to w kulturze chrześcijańskiej jedno z najważniejszych świąt w całym roku liturgicznym. Boże Narodzenie jest radosnym czasem wzajemnej dobroci i życzliwości. Polskie Radio, aktywnie włączając się w obchody tego okresu, przygotowało dla słuchaczy szereg propozycji. W najbliższych dniach na wszystkich antenach przeważać będą polskie kolędy, pastorałki oraz audycje poświęcone bożonarodzeniowym tradycjom.
Zobacz więcej na temat:  muzyka filmowa W POLSKIM RADIU święta Boże Narodzenie

Festiwal filmowy w Gdyni. Czeka nas zacięta rywalizacja?

We wtorek rozpocznie się najważniejsze wydarzenie dla polskiej kinematografii, czyli Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W konkursie głównym znalazło się 14 produkcji. – Uważam, że to jest bardzo silny rok. Mamy w  filmy, które znalazły się na najważniejszych festiwalach w Cannes, w Wenecji, w Berlinie. Jest obraz, który wygrał amerykański Festiwal Filmowy Tribeca – wylicza Tomasz Kolankiewicz, dyrektor artystycznym festiwalu. 
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Trójka KULTURA FILM muzyka filmowa

14. Festiwal Pięć Smaków, czyli siedem spojrzeń na Azję

Trwa 14. Azjatycki Festiwal Filmowy Pięć Smaków. Wydarzenie po raz pierwszy odbywa się online – dzięki temu organizatorzy mogą rozmawiać o Azji i odkrywać jej niezwykłe kinematografie z publicznością w całej Polsce. – Mamy dużą rozpiętość gatunkową i stylistyczną – filmy niezależne, niskobudżetowe i wysokobudżetowe produkcje – mówiła w "Trójkowo, filmowo" filmoznawczyni i selekcjonerka festiwalu Jagoda Murczyńska.
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Jaźwiński Trójka KULTURA muzyka filmowa festiwal filmowy Azja Robert Gliński FILM Korea Południowa Jagoda Murczyńska

Kuba Stankiewicz: pieśni Kochanowskiego są bardzo muzyczne

- Teraz tego żałuję, ale jak byłem w szkole podstawowej, to czytałem Kochanowskiego po łebkach. Dopiero w dojrzałym wieku dotarło do mnie, że fraza w jego pieśniach jest bardzo muzyczna. Poza tym pieśni, jak sama nazwa wskazuje, należałoby śpiewać. Zaprosiłem więc do tego projektu Jacka Kotlarskiego, wybitnego wokalistę - mówił w Dwójce o płycie "Kochanowski - Pieśni" kompozytor i pianista jazzowy.
Zobacz więcej na temat:  płyta Jazz Jan Kochanowski Dwójka Jakub Kukla muzyka filmowa pieśń