Muzyka Andrzeja Korzyńskiego do "Diabła" Andrzeja Żuławskiego

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2023 12:30
To było kolejne niedzielne spotkanie z "Muzyką w kadrze" i Mariuszem Gradowskim.
Andrzej Korzyński od dzieciństwa kochał muzykę, najpierw śpiew, potem kompozycję
Andrzej Korzyński od dzieciństwa kochał muzykę, najpierw śpiew, potem kompozycjęFoto: PR2

W tym wydaniu audycji m. in.:

  • przez lata uważana za zaginioną, ale jednak odkryta w archiwach i wreszcie wydana: muzyka Andrzeja Korzyńskiego do filmu Andrzeja Żuławskiego "Diabeł"
  • kompozycje Zygmunta Koniecznego oraz Andrzeja Zaryckiego w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej pod dyr. Rafała Jacka Delekty z trzeciej i czwartej odsłonie ważnej dla muzyki filmowej serii "Muzyczny ślad Krakowa"
  • a także: nowa płyta Maksyma Rzemińskiego "She Remembers", nowa muzyka filmowa Bryce'a Dessnera, czyli ścieżka dźwiękowa do "A Good Person", oraz eksperymenty dźwiękowe Marii Portugal w filmie 1976.

***

Audycja dla wszystkich miłośników muzyki filmowej oraz dla tych, którzy chcą ją poznać.

W niedzielę o godzinie 11.30 omijamy rafy przebojów, słuchamy, rozmawiamy i umieszczamy muzykę filmową w różnych kontekstach. Rozmawiamy o niej przez pryzmat twórczości kompozytorów znanych i mniej znanych, gatunków, stylów, instrumentów, scen, obrazów. Historia, anegdoty, okoliczności powstania, ale przede wszystkim świetna muzyka, która doskonale czuje się także poza kadrem.

Posłuchaj
58:40 2023_03_26 11_31_10_Dwojka_Muzyka_w_kadrze.mp3 Muzyka Andrzeja Korzyńskiego do "Diabła" Andrzeja Żuławskiego (Muzyka w kadrze/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Muzyka w kadrze

Prowadził: Mariusz Gradowski

Data emisji: 26.03.2023

Godzina emisji: 11.30

mo/gs

Czytaj także

Muzyka filmowa Quincy'ego Jonesa - idealne połączenie jazzu i ilustracji dźwiękami

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2023 12:30
 - Quincy Jones studiował u Nadii Boulanger, jego talent i edukacja splotły się w doskonałą całość. Od roku 1961 datują się jego spektakularne sukcesy, także na polu muzyki filmowej - mówił w Dwójce Mariusz Gradowski tuż przed 90. urodzinami znakomitego kompozytora.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powrót do przeszłości: ścieżki dźwiękowe z 1963 roku

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2023 12:30
W dzisiejszej odsłonie audycji "Muzyka w kadrze" - "Powrót do przeszłości", czyli cykl, w którym słuchamy muzyki sprzed dekad. Początek emisji o godz. 11.30.
rozwiń zwiń