X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Poranek Dwójki 3 lutego godz. 07:07

Poranek Dwójki 3 lutego godz. 07:07
O Audycji
Tytuł Poranek Dwójki 2018/02/03 07:00
Prowadzący Kędziorek Piotr, Szewczuk-Czech Anna
Opis

W sobotnim Folkowym Poranku Dwójki w związku z koncertem na warszawskim Bemowie spotkamy się z triem WoWaKin. Zespół zdobył m.in. III nagrodę w Konkursie Nowa Tradycja 2016, może się też pochwalić występem na tegorocznej edycji Womex 2017 w Katowicach. Grana przez nich muzyka czerpie z tradycji regionów radomskiego, kieleckiego i sannickiego, odkrywając przed nami świat polek, mazurków, oberków i kujawiaków. Paula Kinaszewska, Bartłomiej Woźniak i Mateusz Wachowiak będą naszymi gośćmi ok 9.30. Chwilę później - nowość. W ramach nowego cyklu "Historia Polskiego Folku" Wojciech Ossowski co sobotę o 9.45 będzie nam opowiadał o najważniejszych twórcach, nurtach, stylach i gatunkach muzyki tradycyjnej w Polsce. Po 8.35 połączymy się z Bartłomiejem Koszarkiem, dyrektorem Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej, żeby zapowiedzieć zbliżający się 46. Góralski Karnawał, gdzie rywalizowały będą najlepsze grupy kolędnicze z całej Polski. O 8.50 dowiemy się jak brzmiał kolejny dzień przesłuchań XI Międzynarodowego Konkursu Wiolonczelowego im. Witolda Lutosławskiego, a godzinę wcześniej - o 7.50 posłuchamy co czeka nas na kolejnych Zawirowaniach Radomskich. Naszą płytą poranka będzie album „Duch Gór” grupy Trebunie Tutki i Kwintetu Urmuli, czyli spotkanie dwóch prastarych tradycji muzycznych. Przy wykorzystaniu pasterskiego instrumentarium i tradycyjnej polifonii dwa zespoły wspólnie śpiewają o zbójeckim życiu, miłości i śmierci, wskrzeszając podhalańsko-kakuazkie duchy przodków i legendarnych herosów gór. Jak zawsze podczas sobotniego porannego spotkania nie zabraknie naszych stałych propozycji: "Pięciu minut nad Biblią" i "Archiwalni", a także przeglądu prasy i tygodników. Nasz adres: poranekdwojki@polskieradio.pl Zaprasza Piotr Kędziorek.

Goście Wojciech Ossowski, Bartłomiej Koszarek, Bartosz Koziak, Bartłomiej Woźniak, Mateusz Wachowiak, Paulina Kinaszewska, Czesław Pióro
Playlista
Tagi
Playlista
  • Trebunie Tutki, Quintet Urmuli, - Moja dziewczyno
  • GIORA FIEDMAN The Grandparents Dance - The Grandparents Dance
  • JAN KMITA I KAPELA NIWINSKICH Mazurki Kajockie - Mazurki Kajockie
  • Nuty sabalowa i krzesana Kapela Stanisławy Galicy Gorkiewicz - Nuty sabalowa i krzesana
  • TREBUNIE TUTKI & QUINTET URMULI Moja frejerka ciupazka - Moja frejerka ciupazka
  • Leć głosie+ Woźniak Wachowiak Kinaszewska - Leć Głosie
  • Sulgostów + Trio Woźniak/Wachowiak/Kinaszewska - Sulgostów
  • TREBUNIE TUTKI & QUINTET URMULI Do tanca - Do tanca
  • JOSEITO FERNANDEZ CON MOYA Y SU COMBO Mi biografia - Mi biografia
  • Galeazzi Lucilla, L'Arpeggiata, - Voglio una casa