Opatów oczami Majera Kirszenblata

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2024 12:33
W Muzeum POLIN otwarto wystawę "(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata".  Zapraszamy do wysłuchania audycji "Rozmowy po zmroku", która nawiązuje do ekspozycji i stanowić dźwiękowy spacer uliczkami współczesnego Opatowa.
Aldona Łaniewska-Wołłk wraz z profesor Barbara Kirshenblatt-Gimblett.
Aldona Łaniewska-Wołłk wraz z profesor Barbara Kirshenblatt-Gimblett.Foto: Aldona Łaniewska-Wołłk

Towarzyszką podróży przez ekspozycję była profesor Barbara Kirshenblatt-Gimblett (córka autora obrazów prezentowanych na wystawie), dla której wizyta w miasteczku przodków jest podróżą w czasie oraz świadectwem żydowsko-polskiej tożsamości.

W rezultacie oglądamy nie tylko dawny sztetl, ale i współczesny Opatów i dowiadujemy się, co po żydowskiej obecności tam zostało. Zarówno to, co materialne, jak i to, co nieuchwytne - w pamięci mieszkańców.

Posłuchaj
28:33 13.06 OPATÓW na stronę_mp3.mp3 dr Justyna Koszarska-Szulc, prof. Barbara Kirshenblatt-Gimblett i Dariusz Sobczyk o "(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata" (Rozmowy po zmroku/Dwójka)

 

Muzeum POLIN i wystawa "(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata" Muzeum POLIN i wystawa "(po)ŻYDOWSKIE… Sztetl Opatów oczami Majera Kirszenblata"

***

Tytuł audycji: "Rozmowy po zmroku"

Prowadziła: Aldona Łaniewska-Wołłk

Goście: dr Justyna Koszarska-Szulc, prof. Barbara Kirshenblatt-Gimblett oraz Dariusz Sobczyk

Data emisji: 13.06.2024

Godzina emisji: 21.30

dz