X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Holokaust

Termin rozpatrywania ustawy o IPN do końca lipca

Trybunał Konstytucyjny do końca lipca podejmie decyzje co do terminu rozpatrzenia ustawy o IPN. - Nie minęło jeszcze pół roku. To jest wyjątkowo szybki termin – podkreśliła prezes Trybunału Julia Przyłębska. Wniosek o zbadanie zgodności przepisów noweli popisując ją złożył prezydent Andrzej Duda. M.in. na temat ten temat rozmawiali w Debacie Poranka Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego) i Dominik Zdort (tygodnik.tvp.pl).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 debata Instytut Pamięci Narodowej POLSKA Izrael Stany Zjednoczone Holokaust Eliza Olczyk

Poczytnik: O Zofii Kossak-Szczuckiej

Zofia Kossak-Szczucka dziś jest najbardziej znana ze swojej działalności społecznej – była współzałożycielką, wraz z Wandą Krahelską, Rady Pomocy Żydom „Żegota”. Dlaczego obecnie jednak mniej pamięta się o jej twórczości literackiej? O tym w audycji Poczytnik mówił Tomasz Zapert, dziennikarz i reportażysta.
Zobacz więcej na temat:  Zofia Kossak historia Polski Żydzi II wojna światowa Holokaust sprawiedliwi wśród narodów ś›wiata Krzysztof Masłoń

Marsz Witolda Pileckiego. "Przesłanie rtm. jest uniwersalne"

Upamiętnienie i uczczenie Witolda Pileckiego jest główną ideą Warszawskiego Marszu Rotmistrza, który odbędzie się w  niedzielę 13 maja. Na temat tego wydarzenia, a także o znaczeniu rotmistrza dla naszej historii mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Pasierbski, prezes Fundacji Służba Niepodległej. – Marsz jest bardzo dobrym sposobem na to, by wzmocnić pamięć o jednym z naszych narodowych bohaterów – powiedział.
Zobacz więcej na temat:  Witold Pilecki Warszawa II wojna światowa Holokaust Auschwitz

Kulisy podpisania ustawy o restytucji mienia ofiar Holokaustu

Prezydent USA Donald Trump podpisał ustawę o sprawiedliwości dla ofiar, którym nie zadośćuczyniono (Justice for Uncompensated Survivors Today - JUST), dotyczącą restytucji mienia ofiar Holokaustu. „Ustawa wymaga sprawozdania z działań niektórych krajów w odniesieniu do rozporządzania majątkiem z czasów Holokaustu” - napisano w komunikacie Białego Domu. O ustawie JUST mówił w audycji Kulisy Spraw dr Wojciech Szewko, ekspert ds. Bliskiego Wschodu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Donald Trump polityka Holokaust Stany Zjednoczone Biały Dom Żydzi