X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Holokaust

Marsz Pamięci Żydów pomordowanych w czasie II wojny światowej

22 lipca 1942 roku  Niemcy rozpoczęli deportację mieszkańców warszawskiego getta do Treblinki. Trwająca niespełna dwa miesiące akcja likwidacyjna doprowadziła do śmierci ponad 300 tysięcy Żydów z Warszawy i okolic. W rocznicę tego wydarzenia ulicami Warszawy przejdzie Marsz Pamięci Żydów pomordowanych w czasie II wojny światowej. O tegorocznych obchodach pamięci ofiar Holokaustu mówił gość Polskiego Radia 24: prof. Paweł Śpiewak, dyrektor Żydowskiego Instytutu Historycznego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Holokaust

Świat w Powiększeniu: Historia "Grupy Berneńskiej"

60 lat temu - 18 lipca 1958 roku - zmarł Konstanty Rokicki, wicekonsul RP w Genewie w latach 1939-1945. Był on jednym z członków "Grupy Berneńskiej", która za pomocą paszportów krajów latynoamerykańskich zajmowała się ratowaniem Żydów przed Holocaustem. W Polskim Radiu 24 Jakub Kumoch, ambasador RP w Szwajcarii, mówił o dokonaniach wicekonsula Rokickiego. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dyplomacja Holokaust fakty opinie ciekawostki