X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Odpoczno. Zaczęło się od eksperymentu

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2015 18:36
– Zastanawiałem się, jak wpleść gitarę w polską muzykę tradycyjną – mówił Marcin Lorenc z zespołu Odpoczno, zdobywcy III nagrody w konkursie "Nowej Tradycji".
Audio
  • Marcin Lorenc o zespole Odpoczno oraz łączeniu muzyki ludowej z innymi gatunkami. Rozmawiała Agnieszka Grzybowska (Źródła/Dwójka)
Na zdj. Katarzyna Zedel i Marcin Lorenc z grupy Odpoczno
Na zdj. Katarzyna Zedel i Marcin Lorenc z grupy OdpocznoFoto: Bartosz Wojciechowski/PR

Powstałe w 2014 r. Odpoczno inspiruje się ludową twórczością opoczyńską. Grupę tworzą muzycy zajmujący się różnymi gatunkami - od muzyki improwizowanej, poprzez alternatywny rock, aż po polską muzykę tradycyjną.

– Przez jakiś czas chodziła mi głowie myśl: jak brzmiałaby gitara w polskiej muzyce tradycyjnej? To przecież obcy dla niej instrument – opowiadał Marcin Lorenc. - Gdy okazało się, że to zaczyna działać, postanowiliśmy dołożyć perkusję, która też zdarzała się na wiejskich zabawach – dodał.

Podczas 18. Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja" z zespołem Odpoczno gościnnie wystąpiła ponadto wokalistka i instrumentalistka Katarzyna Zedel. Pierwotnie muzycy spotykali się jednak z artystką, z którą Marcin Lorenc gra w innym zespole znanym z wielu folkowych scen.

''

***

Materiał przygotowała: Agnieszka Grzybowska

Prowadzi: Anna Szewczuk

Gość: Marcin Lorenc (skrzypek z zespołu Odpoczno)

Data emisji: 21.05.2015

Godzina: 12.16

Materiał został wyemitowany w audycji "Źródła".

mc/mm

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Nowa Tradycja": Grand Prix dla Banda Nella Nebbia!

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2015 22:30
Zespół został laureatem Grand Prix XVIII Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia "Nowa Tradycja". Franciszek Szpilman, lider zespołu, został wyróżniony Nagrodą Specjalną im. Czesława Niemena za wybitną osobowość artystyczną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakończyła się "Nowa Tradycja" 2015

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2015 14:00
18. Festiwal Folkowy Polskiego Radia za nami. Poznaliśmy laureatów Konkursu "Nowej Tradycji" oraz Folkowego Fonogramu Roku. Na scenie Studia im. Lutosławskiego wystąpiły zespoły folkowe z Polski oraz zagraniczne gwiazdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reportaż z piątego dnia "Nowej Tradycji" 2015

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 17:00
rozwiń zwiń