Womex 2018 – największe Targi Muzyki Świata

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 19:00
Womex skupił w tym roku kilka tysięcy producentów, artystów, firm fonograficznych i oczywiście dyrektorów najlepszych festiwali muzycznych świata. Prezentując się na tej klasy imprezie można było bardzo wiele zyskać.
Audio
  • Wrażenia z Womexu 2018 - największych Targów Muzyki Świata
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: archiwum Foter.com

Magdalena Tejchma i Kuba Borysiak opowiadali o swoich wrażeniach z pobytu w Los Palmas, gdzie właśnie zakończyła się tegoroczna edycja Womex 2018.

- W ubiegłym roku Womex odbywał się w Katowicach, co było bardzo ważną platformą promocji dla całego naszego środowiska muzycznego - mówił Kuba Borysiak - W tym roku polskim akcentem na targach był koncert zespołu „Odpoczno”. Koncert bardzo dobry, choć zagrany w bardzo trudnej sali.

Jednym z najlepszych na tragach był koncert algiersko-francuskiej formacji Sofiane Saidi & Mazada utrzymany w stylistyce muzyki tanecznej lat osiemdziesiątych, wyróżniony przez dziennikarzy za charyzmę wokalisty Sofiane Saidiego, określonego mianem „księcia Rai 2.0”.

Jednak największą fascynację na Womexie wzbudził legendarny projekt Garifunna Collective z Belize – To koncert, który zakończył Womex i był chyba jedynym koncertem w historii targów, który wystąpił z bisem – polecała Magdalena Tejchma.

Zachęcamy serdecznie, nie tylko fanów muzyki świata, do wysłuchania naszego nagrania.

***

Tytuł audycji: Źródła

Prowadzący: Magdalena Tejchma i Kuba Borysiak

Data emisji: 2.11.2018

Godzina emisji: 15.15

gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak