Polskie Radio
Section05
Magdalena Tejchma

Festiwale od morza do Tatr

W wakacje Polska Festiwalami stoi od morza do Tatr i właśnie w taki sposób - z dwóch przeciwległych stron naszego kraju - nadawać będziemy w ten poniedziałek. Festiwal "Dźwięki Północy" dla słuchaczy zrelacjonuje Magda Tejchma, natomiast prosto z Bukowiny Tatrzańskiej, 58. Sabałowe Bajania podsumuje Dyrektor miejscowego Domu Ludowego - Bartłomiej Koszarek.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna Aleksandra Faryńska

Maniucha Bikont robi Porządki

“Porządki” to moje własne piosenki - osobiste i dla mnie przełomowe. Sięgam po nowe dla mnie gatunki muzyczne, ale, tak jak dotąd, czerpię też z własnych nagrań terenowych muzyki wiejskiej. Jak w poprzednich projektach, punktem wyjścia jest wiejska muzyka, głównie moje własne nagrania terenowe. Materią piosenek są moje osobiste historie, te z życia codziennego i te z rejestru snów i marzeń. W historiach przeplatam to co dawne i współczesne, bajkowe i realne, osobiste i uniwersalne.
Zobacz więcej na temat:  folk folklor kultura ludowa muzyka ludowa muzyka tradycyjna

NAP - koncert polsko-palestyńskiego tria w "Jazz.PL" [ZOBACZ WIDEO]

Trio NAP łączy niezwykle bogatą tradycję muzyki arabskiej z kunsztem wykonawczym i ciekawością muzyków zakochanych w ciepłym brzmieniu drewnianych instrumentów. Premierowy koncert projektu miał miejsce podczas niedawnego festiwalu Nowa Tradycja, a jego zapis przypomnieliśmy w cyklu "Jazz.PL". Zapraszamy do zapoznania się z materiałem wideo!
Zobacz więcej na temat:  Nowa Tradycja Jazz folk world music Wojciech Pulcyn Roch Siciński Lena Nowak pr poleca