Alternatywna historia Europy okiem Hańby!

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2020 16:25
W rocznicę napaści Rzeszy Niemieckiej na Polskę Hańba! zaprezentowała światu swój najnowszy album "Nikt nam nie zrobił nic, czyli opowieść o tym, jak Polska w roku 1940 wespół z Anglią i Francją rozgromiła Rzeszę Niemiecką i stała się hegemonem Europy Środkowej". 
Audio
  • Alternatywna historia Europy okiem Hańby! (Dwójka / Źródła)
Hańba
Hańba!Foto: Klaudyna Schubert

O alternatywnej wersji polskiej historii stworzonej przez zespół razem z pisarzem Ziemowitem Szczerkiem, o muzycznym rozwoju Hańby! I o tym, jak nie dać się złapać w stworzoną przez siebie pułapkę chronologii rozpoczętej w latach 30. opowiadali muzycy Hańby - Adam Sobolewski, Ignacy Woland i Andrzej Zamenhoff. Płyta zawiera jedenaście piosenek, nagranych na cztery głosy i osiem instrumentów do słów Ziemowita Szczerka, Józefa Wittlina, Edwarda Szymańskiego i własnych. 

- Konsekwentnie wyrażamy te same myśli i te same wątki, które były na poprzednich albumach, ale zmienia się otoczenie, opowieść idzie dalej w ramy chronologiczne, które sobie wyznaczyliśmy. Nasze nastawienie do takich zjawisk jak faszyzm, czy militaryzm jest niezmienne i stale przeciw – mówili w Źródłach” muzycy Hańby!.

W "Źródłach" zaprosiliśmy również na Suwalszczyznę na festiwal "Oj wiosna, Ty wiosna" , który z wiosny przeniósł się na jesień i odbywa się w skansenie w Zelwach.  


Hańba! okładka płyty "Nikt nam nie zrobił nic". Hańba! Okładka płyty "Nikt nam nie zrobił nic".

***

Tytuł audycji: Źródła 

Prowadziła: Magdalena Tejchma

Data emisji: 4.09.2020

Godzina emisji: 15.15

gs

Zobacz więcej na temat: folklor folk