X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Co Poszukiwacze Zaginionego Rulonu przywieźli z Potworowa?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 17:00
Wczoraj wieczorem w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego wystąpili między innymi laureaci poprzedniej "Nowej Tradycji". W rozmowie z Piotrem Kędziorkiem Poszukiwacze zdradzili, że przez ten rok nie próżnowali...
Audio
  • Nowa Tradycja: co Poszukiwacze Zaginionego Rulonu przywieźli z Potworowa? (Źródła/Dwójka)
Małgorzata Makowska z zespołu Poszukiwacze Zaginionego Rulonu
Małgorzata Makowska z zespołu Poszukiwacze Zaginionego RulonuFoto: Wojciech A.Jurzyk/PR

Odwiedzili kilka ważnych festiwali muzyki tradycyjnej oraz folkowej w Europie i sporo czasu spędzili w gminie Potworów na Radomszczyźnie. Pobierali tam nauki od starych mistrzów muzyki tradycyjnej, ale też spotkali swoich rówieśników, podobnie jak oni, zafascynowanych dawnymi mazurkami, oberkami i polkami, tyle że grających na... rockowej perkusji (Piotr Gwadera) i syntezatorze (Jacek Cichocki).

- Gramy na weselach od 15 lat, ale muzykę tradycyjną dopiero od jakichś 5. Nauczyliśmy się starych melodii od miejscowych mistrzów, jak Stanisław Stępniak czy Jan Gaca - wyjaśniają przyjaciele Poszukiwaczy, którzy odwiedzili studio Dwójki wraz z Małgosią Makowską i Marcinem Drabikiem z trzonu zespołu. - Ludzie reagują na nie różnie, ale jeszcze nam się nie zdarzyło, żeby nie tańczyli - dodają.

Czyżby na Radomszczyźnie do łask wracała muzyka tradycyjna, traktowana już nie jako relikt przeszłości, lecz żywa sztuka użytkowa? Zachęcamy do wysłuchania magazynu "Źródła".

Poszukiwacze Zaginionego Rulonu, wraz z gośćmi (Gwaderą, Cichockim oraz jednym z najwybitniejszych harmonistów z regionu radomskiego, Tomaszem Stachurą) wystąpili wczoraj wieczorem na "Nowej Tradycji". Po nich na scenie pojawili się Trebunie-Tutki, Kapela Rodzinna Trebuniów i Goście oraz Małe Trebunie-Tutki, by uczcić pamięć, zmarłego w grudniu, nestora słynnego góralskiego rodu muzykantów.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak