X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Motyle" bossanovy

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 09:03
W "Kleszczowisku” słuchaliśmy unikatowych nagrań legendarnego "Motyla" bossanovy - niedawno zmarłego Joao Gilberto. Zmarł w wieku 88 lat i nie miał łatwej starości, był nawet przez pewien czas bezdomnym w Rio De Janeiro.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Flickr /Atila Flores

W audycji przedstawiliśmy nagrania brazylijskie i amerykańskie z czasów, kiedy twórczość Joao Gilberto kwitła, kiedy rodziła się jazzowa samba - bossanova na Ipanemie. Powstały w latach 1958-1963 do albumu "O talento de Joao Gilberto" i na tzw. "czwórkach" EP z przebojami dla wydawnictwa Odeon w Rio oraz dla wydawnictwa producenta Creeda Taylora w Nowym Yorku w studiu A&R ze wspólnej historycznej sesji Stana Getza, Antonio Carlosa Jobima, Astrud Gilberto i Joao Gilberto. To są evergreeny - standardy rozbrzmiewające na świecie do dzisiaj, a w 1963 roku konkurowały na listach bestsellerów z przebojami The Beatles.

Nasze letnie spotkanie zwieńczyły nagrania po powrocie Joao Gilberto do Brazylii w 1979 roku i jedno z ostatnich z 1990 roku. Później śpiewała i grała dla Niego córka Bebel Gilberto, Daniel i Benjamin Taubkinowie, Marcos Valle i Azymuth, Sylvia Telles, Silvio Silveira i Sergio Mendes, a także nasi znakomici artyści - Grażyna Auguścik, Janusz Muniak, Paulinho Garcia.

***

Tytuł audycji: Kleszczowisko

Przygotował: Włodzimierz Kleszcz

Data emisji: 20.07.2019

Godzina emisji: 23.00

gs/pg

Zobacz więcej na temat: folk folklor muzyka tradycyjna
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak