X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystkie role Aliny Janowskiej

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2018 23:00
W cyklu "Pożegnania" wspominaliśmy wybitną aktorkę teatralną i telewizyjną, znaną m.in. z takich filmów jak "Zakazane piosenki" czy "Wojna domowa".
Audio
Alina Janowska, 2004 r.
Alina Janowska, 2004 r.Foto: PAP/Tomasz Gzell

Alina Janowska urodziła się 16 kwietnia 1923 roku w Warszawie, gdzie też zmarła 13 listopada 2017 roku. Na dużym ekranie debiutowała w "Zakazanych piosenkach" w reżyserii Leonarda Buczkowskego - pierwszym powojennym polskim filmie. Alina Janowska znana jest także z pamiętnych ról kinowych, m.in. w filmach "Ostatni etap", "Skarb" i "Dulscy" oraz na małym ekranie: "Wojna domowa", "Podróż za jeden uśmiech", "Złotopolscy", "Plebania". Poza tym występowała na łódzkich i warszawskich scenach teatralnych.

Swoimi dokonaniami mogłaby obdzielić kilka pracowitych żywotów. Emanowała niespożytą pozytywną energią, siłą charakteru i życiową mądrością. Podczas II wojny światowej działała w podziemiu, brała udział w Powstaniu Warszawskim.

***

Przygotowała: Aldona Łaniewska-Wołłk

Goście: Zofia Czerwińska (aktorka), Michał Zabłocki (poeta, syn Aliny Janowskiej) oraz krytyk filmowy Konrad Zarębski

Data emisji: 1.11.2018

Godzina emisji: 22.00

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak