X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Frans Brüggen wydobywał z ludzi to, co najlepsze...

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2014 16:00
- Mówili o tym wszyscy członkowie zespołu, ale też odczuliśmy to bezpośrednio w kontaktach z Maestro - podkreślała Katarzyna Kasica, reżyserka filmu o Orkiestrze XVIII Wieku i jej zmarłym niedawno założycielu.
Audio
  • Frans Brüggen wydobywał z ludzi to, co najlepsze... (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
Frans Brggen prowadzący Orkiestrę XVIII Wieku
Frans Brüggen prowadzący Orkiestrę XVIII WiekuFoto: PAP/Tomasz Gzell

Obraz "Sekret Orkiestry" to produkcja Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina. Jak wyjaśniał Stanisław Leszczyński, film wyrósł z krótkich wywiadów wideo przeprowadzanych z artystami występującymi na Festiwalu "Chopin i jego Europa". - Jedna rozmowa to zdecydowanie za mało, jeśli chodzi o Fransa Brüggena i jego orkiestrę - podkreślił dyrektor artystyczny imprezy. Zapadła więc decyzja o stworzeniu filmu opartego na wywiadach z członkami zespołu oraz materiałach archiwalnych.

- Ta formuła pozwoliła nam przeniknąć do intymnego świata Orkiestry. W pewnym sensie na ten krótki czas staliśmy się jej członkami - mówiła Katarzyna Kasica, która podjęła wyzwanie zebrania materiałów do filmu w zaledwie pięć dni, bo tyle trwał pobyt zespołu na 9. Festiwalu "Chopin i jego Europa". - Ich relacje przypominają wielki zjazd rodzinny, spotkanie szczęśliwych, kochających ludzi, którzy uwielbiają ze sobą muzykować - opowiadał reżyserka.

Oczywiście głównym bohaterem filmu jest Frans Brüggen. Kontakt z nim Katarzyna Kasica opisuje jako niezwykłe doświadczenie. - Jego sposób mówienia, metafory, komentarze sprawiają, że zaczynamy patrzeć na świat jego oczami. Dzięki temu można zupełnie inaczej spojrzeć na samego siebie. A to może odmienić ludzkie życie - podkreśliła.

Andrzej Zieliński rozmawiał także ze Stanisławem Leszczyńskim oraz współzałożycielem Orkiestry XVIII Wieku Sieuwertem Versterem, który opowiedział o innych filmach poświęconych zespołowi.

mm/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jak Frans Brüggen odmienił życie muzyczne w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2014 11:00
Muzyka wybitnego flecisty i dyrygenta dotarła nad Wisłę o wiele wcześniej niż on sam i doprowadziła do małej rewolucji. Zmarłego w poniedziałek Fransa Brüggena wspominali w Dwójce jego polscy współpracownicy i przyjaciele.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chopin i jego Europa". Czekamy na Zimermana i Polliniego...

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 20:00
- Warszawa, miasto młodości kompozytora, zasługiwała na taki festiwal - uważa krytyk muzyczny Dorota Szwarcman. Na kilka dni przed finałem 10 Festiwalu "Chopin i jego Europa" rozmawialiśmy w Dwójce o przemożnym wpływie, jaki wywarł on na życie muzyczne w Polsce i na świecie.
rozwiń zwiń