"Chopin i jego Europa". Klawesyn wg Staiera

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 14:11
Zapraszamy na transmisję z Filharmonii Narodowej. Gwiazdą wieczoru jest mistrz gry na instrumentach historycznych.
Andreas Staier
Andreas StaierFoto: z archiwum NIFC

zobacz więcej
Rana 1200.jpg
"Chopin i jego Europa" na antenie Dwójki

Andreas Staier jest jednym z czołowych klawesynistów i pianistów znanym z mistrzowskich wykonań repertuaru barokowego, klasycznego i romantycznego. W 2014 r. otrzymał tytuł "Artysty roku" nadany przez International Classical Music Awards.

Wśród nagrodzonych płyt artysty znajdują się m.in. koncerty C.P.E Bacha nagrane z Freiburger Barockorchester, a także wybór XVII-wiecznej francuskiej i niemieckiej muzyki klawesynowej.

Program:

Jean-Henry d’Anglebert I Suita G-dur z Pièces de clavecin, Jan Sebastian Bach Fantazja a-moll BWV 904, Jean-Henry d’Anglebert Fugue grave pour l’orgue. Fort lentement, 4e fugue sur le même sujet; Nicolas de Grigny Dialogue sur les Grands Jeux (Kyrie) z Premier livre d’orgue; Jan Sebastian Bach Contrapunctus V i Contrapunctus VI z Kunst der Fuge BWV 1080; François Couperin Preludium B-dur z L’art de toucher le clavecin, Sixième Ordre zLivre de pièces de Clavecin; Jan Sebastian Bach IV Partita D-dur BWV 828

Wyk. Andreas Staier - klawesyn

W przerwie koncertu zaprezentujemy rozmowę z Andreasem Staierem.

***

Na audycję "Letni Festiwal Muzyczny" zapraszamy we wtorek (16.08) w godz. 19.30-22.30 (początek transmisji o godz. 20.00). Program poprowadzi Marcin Majchrowski.

materiały prasowe/bch/jp

Czytaj także

Andreas Staier: od geniusza można się wiele nauczyć, nawet gdy myje zęby

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2014 14:00
O swoich doświadczeniach z pieśniami Chopina oraz problemach z innymi utworami polskiego kompozytora znakomity niemiecki pianista Andreas Staier mówił w przerwie środowego recitalu na Festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń