X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nelson Goerner: muzyka Nowakowskiego jest dla pianisty idealna

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2013 10:00
- Muzyka Nowakowskiego jest bardzo dobrze napisana i zasługuje na to, żeby przedstawić ją szerszemu gronu odbiorców - mówił w Dwójce Nelson Goerner. Pianisty mogliśmy posłuchać na festiwalu "Chopin i jego Europa".
Audio
  • Nelson Goerner o muzyce Józefa Nowakowskiego (Letni Festiwal Muzyczny/Dwójka)
Nelson Goerner
Nelson GoernerFoto: archiwum NIFC

Nelson Goerner przyznaje, że wykonywanie Kwintetu fortepianowego Es-dur op.17 Nowakowskiego było dla niego dużym wyzwaniem. - Wcześniej nie znałem dobrze tej twórczości. Najpierw musiałem poznać zapis nutowy. Dopiero kiedy udało mi się opracować własną wizję utworu, mogłem wspólnie z zespołem zagrać cały repertuar - mówi muzyk. Goerner przyznał, że uczenie się dzieła Nowakowskiego dało mu też wiele radości: -To muzyka idealna dla pianisty - podkreślał.

W repertuarze koncertu obok dzieła polskiego kompozytora znalazł się Kwintet fortepianowy A-dur D 667 "Pstrąg" Franciszka Schuberta. Mimo że dorobek Józefa Nowakowskiego nie cieszy się tak wielkim uznaniem jak dzieła niemieckiego kompozytora, to Nelson Goerner uważa, że publiczność powinna zapoznać się z dorobkiem Polaka. - Muzyka Nowakowskiego jest bardzo dobrze napisana i zasługuje na to, żeby przedstawić ją szerszemu gronu odbiorców - mówi artysta.

Nelson Goerner należy do grona najwybitniejszych pianistów swojego pokolenia. Artysta współpracuje z wieloma znakomitymi zespołami, m.in. z Orkiestrą Szwajcarii Romańskiej, Deutsche Symphonie Orchester, London Philharmonic Orchestra, Los Angeles Philharmonic Orchestra, Nową Moskiewską Orkiestrą Symfoniczną, Royal Scottish National Orchestra, Montreal Symphony. W sierpniu 2003 zadebiutował na słynnych koncertach promenadowych w Londynie.

Z artystą rozmawiał Grzegorz Dąbrowski.

(szr)

Zobacz więcej na temat: Fryderyk Chopin Józef Nowakowski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Chopin i jego Europa" – mistrzowie i debiutanci

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 09:00
- Oprócz XX-wiecznej polskiej muzyki w tym roku wyjątkowo dużo usłyszymy literatury wokółchopinowskiej - o rozpoczynającym się Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym "Chopin i jego Europa" mówił w Dwójce dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina Stanisław Leszczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Chopin bez fortepianu" w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2013 09:00
O głośnym spektaklu, który będzie można obejrzeć w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w ramach 9. Festiwalu "Chopin i jego Europa", w "Wybieram Dwójkę" opowiedział jego reżyser Michał Zadara.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szlakiem europejskich muzeów kompozytorów

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 10:20
Tak mógłby brzmieć tytuł jednej z wycieczek oferowanych przez biura podróży. My w "Sezonie na Dwójkę" mówiliśmy nie tylko o najciekawszych muzeach dedykowanych kompozytorom, ale też o innowacyjnych pomysłach na prowadzenie tego rodzaju placówek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gerhard Oppitz: Beethoven byłby zadowolony, gdyby miał współczesny fortepian

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2013 14:40
– Kontakt z historycznym instrumentem był dla mnie ważny, ale na estradzie, zwłaszcza w dużej sali, o wiele lepszym wyborem jest fortepian współczesny – mówił w Dwójce znakomity pianista, jeden z artystów tegorocznego Festiwalu "Chopin i jego Europa".
rozwiń zwiń