X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prof. Paczkowski: w sprawach politycznych byłem outsiderem

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 14:00
- Wiedziałem oczywiście, że są "komandosi", że jest list otwarty Kuronia i Modzelewskiego. Ale na szerszą skalę to wszystko dotarło do mnie po marcu 1968 roku - wspominał w Dwójce prof. Andrzej Paczkowski.
Audio
  • Z prof. Andrzejem Paczkowskim rozmawia Antoni Dudek (Retrospekcje/Dwójka)
Prof. Andrzej Paczkowski
Prof. Andrzej PaczkowskiFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Wcześniej, przed rokiem 1968, były - jak opowiadał gość Antoniego Dudka - studia historyczne naznaczone m.in. październikowym przełomem ("szedłem w pochodzie, przed trybuną krzyczeliśmy Mniej Ochabów, więcej schabów), początki fascynacji taternictwem ("byłem na skałkach, jak w Poznaniu wybuchły zamieszki"). W 1968 Andrzej Paczkowski obronił już doktorat, otwierała się przed nim naukowa kariera.

- 8 marca 1968 roku przyszedłem na uniwersytet z duszą na ramieniu. Miałem już wtedy paszport i bilet: 10 marca jechałem na trzy miesiące do Paryża. Byłem dość wystraszony, pojawiły się wycieczki aktywu robotniczego… - wspominał Andrzej Paczkowski.

Czy udało się wyjechać na to paryskie stypendium (po latach okazało się, że załatwione przez Jerzego Giedroycia)? Jakie były realia pracy historyka dziejów najnowszych w PRL? W rozmowie nie zabrakło również opowieści o latach, w których Andrzej Paczkowski pełnił funkcję prezesa Polskiego Związku Alpinizmu.

***

Tytuł audycji: Retrospekcje 

Prowadzi: Antoni Dudek 

Gość: prof. Andrzej Paczkowski (działacz opozycji w PRL, jeden z założycieli Archiwum Solidarności, wybitny znawca najnowszej historii Polski)

Data emisji: 28.10.2016

Godzina emisji: 21.30

jp/ei


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak