X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Tomasz Stańko wywarł największy wpływ na współczesną scenę jazzową"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 13:23
- Był obecny na tej scenie 55 lat. Ojcem chrzestnym jazzu nowoczesnego był Krzysztof Komeda, ale Tomasz Stańko tę muzykę poniósł i rozwijał przez te długie lata - mówił w Dwójce Paweł Brodowski z magazynu "Jazz Forum".
Audio
  • Stańko i Kora. Pamięci artystów (Wieczór płytowy/Dwójka)
Tomasz Stańko
Tomasz StańkoFoto: Paweł Supernak/PAP

Ryuichi Sakamoto_1200.jpg
Ryuichi Sakamoto. Legenda muzyki elektronicznej

Tomasz Stańko zmarł w niedzielę (29.07) w Szpitalu Onkologicznym w Warszawie. Miał 76 lat.

Urodzony w 1942 roku artysta pierwszy kontakt z trąbką miał pod koniec lat 50. w harcerstwie. Zaczynał karierę w zespole Jazz Darings z m.in. Adamem Makowiczem. W latach 60. współpracował m.in. z Krzysztofem Komedą i występował na festiwalu Jazz Jamboree. W kolejnych dekadach we współpracy z różnymi muzykami, m.in. Janem Garbarkiem, Peterem Warrenem, czy Michałem Urbaniakiem, dawał koncerty na całym świecie. Nagrał około czterdziestu albumów, skomponował muzykę do kilkudziesięciu filmów. Jest laureatem polskich i międzynarodowych nagród.

- Podobno w ostatnich miesiącach życia Tomasz Stańko był pogodzony ze swym losem, co jest bardzo trudne. Nikt przecież nie chce rozstawać się z życiem. A on mówił: "Trudno, moje życie się kończy, ale czuję się człowiekiem i artystą spełnionym. Dokonałem wszystkiego, czego mogłem dokonać, a może nawet i więcej". Mamy właśnie takie poczucie, że on był w pewnym sensie człowiekiem szczęścia. Dokonał więcej niż sądzone mu było osiągnąć - podkreślał Paweł Brodowski.

W audycji oprócz płyty "Tomasz Stańko Septet – Litania" (1997, ECM), na cześć zmarłej w sobotę (28.07) Koryprezentowaliśmy album "Nocny patrol" (1983, Rogot) zespołu Manaam.

Okładki płyt

***

Tytuł audycji: Wieczór płytowy

Prowadzą: Przemek Psikuta i Krzysztof Dziuba

Gość: Paweł Brodowski (dziennikarz, krytyk muzyczny)

Data emisji: 29.07.2018

Godzina emisji: 22.00

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak