Polskie Radio
Section05
Maanam

Najbardziej trójkowe z trójkowych utworów

W pierwszy dzień kwietnia, czyli w 59. urodziny Trójki audycję "Po zachodzie słońca" wypełniły utwory, które zarówno Aleksandrze Kaczkowskiej, jak i słuchaczom, najbardziej kojarzą się z Trójką i które dzięki niej poznali. – Tych najbardziej kojarzących się z Trójką nie da się zmieścić w 50 minutach, ale są takie, które powinny nam zabrzmieć – powiedziała autorka programu.
Zobacz więcej na temat:  Aleksandra Kaczkowska Trójka MUZYKA muzyka hp Tori Amos The Cure archive Maanam prince Hey Depeche Mode

Jak Maanam podbijał Europę?

– W 1984 roku, po uruchomieniu rockowej lawiny w Polsce, Maanam stał się bardzo interesujący dla Zachodu. Niemiecka, francuska i brytyjska prasa interesowała się już nie tylko walką z reżimem. Zajmował ją także inny ruch – "Rock made in Poland". Maanam zaczął grywać na zachodzie w najlepszych klubach i salach koncertowych – opowiadał w audycji "W tonacji Trójki" Piotr Metz, cytując Kamila Sipowicza.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Metz Maanam MUZYKA

Paveu Ostrovsky: Kora jest bardzo ważną postacią w moim życiu

- Pozwalam sobie tytułować Korę jako moją pierwszą nauczycielkę, ponieważ uczyłem się śpiewać na utworach Maanamu. Jej teksty uwrażliwiły mnie lirycznie i dzięki temu dzisiaj śpiewam i tworzę teksty w języku polskim - mówił w "Muzycznej Jedynce" Paveu Ostrovsky, wokalista formacji Decadent Fun Club. W rocznicę 69. urodzin wspominaliśmy na antenie Programu 1 Polskiego Radia, zmarłą w 2018 roku, ikonę polskiego rocka - Korę Jackowską. 
Zobacz więcej na temat:  Maanam piosenka Rock Ula Kaczyńska